Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konuklar şehitleri unutmadı

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Konuklar şehitleri unutmadı

Damla Projesi kapsamında ’ya gelen yabancı üniversite öğrencileri kentte bulunan şehitliği de ziyaret ederek temizlik yaptı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın üç yıldır sürdürdüğü Damla Projesi kapsamında Çin, Suriye, Cezayir, Tacikistan, Bangladeş, Çad, Doğu Türkistan, Etiyopya, Filistin, Filipinler, Irak, Mısır, Somali ve Yemen'den gelerek 'deki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler 'ya geldi.

MEZARLIK ZİYARETİ
Türk öğrencilerin de yer aldığı 80 öğrenciden oluşan heyet, etkinlik programı kapsamında Isparta Şehitliği'nin de yer aldığı lık ziyaretini gerçekleştirdi. Öğrenciler bu etkinlik dahilinde mezarlıktaki çöpleri büyük çöp torbalarına koyarak topladı. Ayrıca hayvanlar için mezar taşları başındaki suluklara su konuldu. Mezarlığın hemen yanında bulunan Isparta Şehitliği'ni de ziyaret eden öğrenciler, şehit mezarlarına su döktü, mezar taşlarını sildi. Bir öğrenci şehitlerin kabri başında Kur'an okurken, arkadaşları da dua ettiler.

10 GÜN BOYUNCA FAALİYETLER SÜRECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Metin Ayvazoğlu, Bakanlığın üç yıldır devam eden Damla Projesi hakkında bilgi verdi. Projenin Isparta'da 10 gün süreceğini anlatan Ayvazoğlu, "Bizler sabah 6'da kalkar doğayı dinleriz. Daha sonra okullara gideriz. Okullarda çocukları ziyaret ederiz. Onlarla sohbet eder, başlarını okşarız. Temizlik yaparız. Onun ardından huzurevlerine gider oradaki yaşlılarımızın duasını isteriz. Mezarlıklarda temizlik yapar kuşlar için suluklara su koyarız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konuklar şehitleri unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN