Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zayıflama aşısı ile kiloya son

Zayıflama aşısı Pure HCG doğru kullanıldığında kilonun en az yüzde 10’u yağ dokusu olarak eksiliyor

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Zayıflama aşısı ile kiloya son
Günümüzde ve Avrupa'da oldukça popüler olan HCG programının 1950'lerden beri bilindiğini vurgulayan Dr. Güngör Kırmızıgül Firidin, "Kullanımı ile ilgili ilk rapor 1954'te Dr. ATW Simeons tarafından yayınlanmıştır. Zayıflama amacı ile ilk kullanımı ise kısırlık tedavisi sırasında HCG kullanılan hastalarda kilo kaybı olduğunun fark edilmesi üzerine başlamıştır" dedi.

NASIL ETKİ EDER?
Zayıflama aşısının vücuda iki yolla etki ettiğini açıklayan Dr. Firidin, "Bunlardan ilki beyinde hipotalamusta bulunan iştah merkezini baskılayarak iştahı azaltması, ikincisi ise yağ yakımını hızlandırarak normal bir e göre daha fazla yağ yıkımını sağlamasıdır. Doğru uygulandığında hızlı kilo kaybı oluşurken tedavi sonucunda kişiler kilolarının en az yüzde 10'unu yağ dokusu olarak kaybederler. Özellikle yağ dokusunun yoğun bulunduğu karın, kalça ve basen bölgesinde incelme olur ve vücudun şekillenmesi sağlanır. HCG programı estetik amaçlı kullanımın ötesinde, kiloya bağlı ortaya çıkan yüksek tansiyon, tip 2 diyabet gibi hastalıkların tedavisinde de yardımcı olarak kullanılır. HCG ile kişi ilk ay vücut ağırlığının yüzde 10'undan başlayarak rahatlıkla kilo verebilir" diye konuştu.

NASIL UYGULANIR?
Aşının uygulanması için öncelikle hastanın programa uygun olup olmadığının değerlendirildiğini belirten Dr. Firidin "Gerekli tetkikler ve analizlerden sonra kişiye uygun doz ve diyet planlaması yapılır. Hergün aynı saatte hasta için belirlenen dozda aşı deri altına enjekte edilir. Yıllardır üzerinde araştırmalar yapılan bu zayıflama yönteminde kullanılan HcG iki şekilde elde edilir. Gebe kadının idrarından ve plasentadan. Son yıllarda yapılan çalışmalar plasentadan elde edilen HcG'nin zayıflama üzerinde çok daha yüksek oranda etkisinin olduğunu göstermiştir. Ülkemizde PURE HcG (Plasenta kaynaklı Hcg) içeren aşıların kullanıldığı çok az sayıda klinik vardır. Maximum etkinlik için Pure HcG içeren aşıların kullanılması önemlidir" dedi.

NEDEN HCG AŞISI?
Beta HcG sayesinde kişinin diyet yaparken açlık hissi yaşamadığını vurgulayan Dr. Firidin "Düşük kalorili diyetler sırasında sıklıkla hissedilen halsizlik, yorgunluk, gerginlik görülmez. Sorunlu bölgelerde birikmiş yağların erimesiyle vücut sarkmadan biçimlenir. Geleneksel zayıflama kürlerinde, sadece normal yağ rezervlerine saldırılırkenve hastalar deri altı yağ dokusunun kaybından dolayı yaşlanmış ve yorgun gözükürken, Beta HcG küründe normal olmayan yağ depoları eritilir ve bu yağlar kana besin kaynağı olarak aktarılır. Kalça, basen, popo ve baldır bölgesindeki fazla yağlar azaltılır ve fazla kiloların boyutundan ve yaştan bağımsız olarak vücut şeklinin normalleşmesi sağlanır. Bir yandan da cilt altı dokularının boşaltılmış olan normal yağ depoları da tekrar doluyor ve böylece hastalar daha genç ve zinde görünüyor. Yan etkisi yoktur. Aşının içeriğini oluşturan Beta HcG doğal bir maddedir. Bunun yanı sıra HcG'nin meme kanseri riskini azalttığı da bilinmektedir. Doğal olması nedeniyle erkeklerde de güvenle kullanılabilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zayıflama aşısı ile kiloya son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN