Fener’de tahliye gerginliği

Muratpaşa Belediyesi Fener yanındaki işletmelerin bulunduğu alanı boşaltmak için bölgeye baskın yaptı

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Fener’de tahliye gerginliği
Muratpaşa Belediyesi Fener yanında bulunan ve içinde kafe, okulu, Secret ve Sea Garden isimli işletmelerin bulunduğu 5 dönümlük alanı boşaltmak için bölgeye polis ve zabıta ile baskın yaptı. Görüşmeler sonunda işletme sahibi polise gerek kalmadan eşyalarını kendisi boşalttı.

SÖZLEŞMESİ SONA ERDİ
Muratpaşa Belediyesi sözleşmesi sona erdiği için Lara Fener yanında bulunan işletmelere boşaltmaları için bir süre önce tebligatta bulundu. Alanı boşatmayan işletme sahipleri ise yürütmeyi durdurma için yargıya başvurdu. Belediye yetkilileri işletmelerin boşaltılmaması üzerine dün sabah erken saatlerde çevik kuvvet ve zabıta ile birlikte bölgeye baskın yaptı. Bunun üzerine İşletmeci Nesim Yetkin ile Gürbüz Yazıcı Muratpaşa Kaymakamlığı'na başvurarak işletmelerin boşaltılması işleminin durdurulmasını istedi. Başvurudan sonuç alamayan iki işletmeci işyerlerini kendilerinin boşaltacağını belirterek, zabıta ve polisin müdahale etmemesini istedi.

'SİYASİ' İDDİASI
Gelişmelerin ardından işyeri çalışanları ve belediye işçileri işyerlerindeki masa ve sandalyeleri kendileri boşaltmaya başladı. Bu sırada basın açıklaması yapan işletmeci Nesim Yetkin ile Gürbüz Yazıcı olayın tamamen siyasi olduğunu söyledi. AK Partili oldukları için belediyenin bu kararı aldığını da öne süren Yetkin ve Yazıcı, "Burayı 20 yıldır işletiyoruz. Bir tek sıkıntı yaşanmamıştır. Burayı boşaltıp daha sonra belediyenin alt şirketlerine verecekler. Bunu biliyoruz. AK Partili olduğumuz için linç ediliyoruz. İdare mahkemesine dava açtık. Mahkeme belediyeden savunma istedi. Ancak mahkemeye savunma vermeyip buraya geldiler" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fener’de tahliye gerginliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN