Muratpaşa’nın yazlık havuzu

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Muratpaşa’nın yazlık havuzu

Muratpaşa Belediyesi’nin iki kez açıldıktan sonra su sızdırdığı için yapımı yılan hikayesine dönen olimpik havuzu, bu yıl üçüncü kez hizmete açılıyor

Muratpaşa Belediyesi'nin yapımı yılan hikayesine dönen olimpik havuzu, üçüncü kez hizmete açılıyor. 2013 Nisan ayında yapımına başlanan ve iki kez hizmete açılan olimpik havuz, sadece 4 aylık bir süre hizmet vermesinin ardından su sızdırdığı gerekçesiyle Eylül 2015'te yeniden kapatılmıştı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yaz sezonu öncesi havuzun açılması kafaları karıştırdı.

4 AY AÇIK, 8 AY BAKIMDA
AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir, 'Yazlık havuz' diye nitelendirdiği havuzla ilgili belediye yönetiminden açıklama talep etti. Antalya'nın bir kenti olduğunu hatırlatan Bozdemir, "Havuz asıl kış ayları için bir ihtiyaç. Yaz aylarında deniz sezonu açılırken havuzun açılması çok manidar. Hizmet belediyesi olduğunu iddia eden Muratpaşa Belediyesi'nin bu kadar yatırıma karşın gençlerimize kış aylarında havuz hizmeti sunamaması kabul edilemez. 2013 Nisan ayında yapımına başlanan havuzun bugüne kadar açılamaması bile bir hezimettir" ifadelerini kullandı. Havuz için yapılan harcamalarla ilgili de belediye yönetiminden bilgi talep eden Bozdemir, "Astarı yüzünden pahalıya gelmesi gibi bir durum mu var? Bugüne kadar yapılan harcamalar, belediye kasasından mı harcandı, yoksa projeyi eksik teslim eden müteahhite mi ödetildi? Bu milli bir servettir" şeklinde konuştu. Yerel yönetimlerdeki aksaklıkların adeta bir nişanesi olan havuzun hikayesi, 2013 yılı Nisan ayında başladı. Havuz, partisi CHP'den aday gösterilmeyince 30 Mart 2014 yerel seçimlerine DSP adayı olarak katılan dönemin Başkanı Süleyman Evcilmen tarafından seçim yasakları öncesi apar topar açılmıştı. DSP Genel Başkanı Masum Türker'in de katıldığı açılış törenine karşın, 13.5 milyon lira keşif bedeline sahip havuz, sızdırma sorunu nedeniyle hizmet verememişti.

ÇATLAK HAVUZ
Havuz, yerel seçimlerden tam 14 ay sonra teknik eksiklerin giderildiği belirtilerek Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından 1 Haziran'da yeniden açılmıştı. Merhum Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Erol'un isminin verildiği havuzda, yaz okulları kapsamında 6-12 yaş arası çocuklara eğitim verilmişti. Ayrıca ilçedeki yüzme bilmeyen yetişkinler için de 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi başlatılmıştı. 4 ay süreyle 2 bine yakın çocuğu ağırlayan olimpik yüzme havuzu, yeniden su sızdırınca kapatıldı.

MİLLİ MAÇLAR YAPILACAK
Bu arada havuzla ilgili açıklama yapan Muratpaşa Belediyesi yapım eksikliğinin giderildiği ve yüklenici firma ile yaşanan sorunlara bağlı hukuki sürecin tamamlandığını duyurarak Avrupa ve dünya çapında organizasyonlara evsahipliği yapılacağını bildirdi. Tesisin sırasıyla Uluslararası Amatör Yüzme Federasyonu (FINA) Dünya Su Topu Ligi ve U19 Avrupa Su Topu ön eleme maçları ile Koç Spor Fest yüzme yarışlarına evsahipliği yapacağı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa’nın yazlık havuzu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN