Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz şenlik

‘El Ele Hep Birlikte Engelsiz Sporcular Şenliği’ Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 27.4.2016
Engelsiz şenlik
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde Beyazay Derneği'nce yürütülen 'Aşmak için hareket kampanyası' çerçevesinde Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 'El Ele Hep Birlikte Engelsiz Sporcular Şenliği', çocukların katılımı ile yapıldı. Şenliğe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Beyazay Derneği Antalya Şube Başkanı Ayşe Güliz Yılman, bürokratlar ve engelli çocukların aileleri katıldı.

ÖRNEK PROJE
Engelli bireyleri topluma kazandırmak için önemli çalışmalar yapıldığını söyleyen Ebru Türel, "Okulumuz Türkiye'nin en büyük, en kapsamlı okuludur ve biz bu projeyi yaptıktan sonra sadece Antalya'ya değil, diğer illerimize de örnek olduk" dedi. Başkan Menderes Türel'in de selamını ileten Ebru Türel, "Bizim hayalimizi gerçekleştirdikten sonra Antalya'nın başka bir hayali için kendisi Amerika'da. Hepinize selamı var" diye konuştu.

ASIL ENGEL
Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül ise, "Bir engelli babası olarak şunu diyorum ki; hiç kimse engelli çocuğu olsun istemez. Olursa da öncelikle şükretmek gerekir. Asıl engelli olanlar düşünceleri engelli olanlardır. Aramızda gezip engellerini fark edemeyenlerdir. Engellilere gerekli beceri ve kazanımları sunamayanlardır" dedi.

KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ
Konuşmaların ardından folklor gösterisi ve engelli çocukların oluşturduğu koronun şarkıları büyük alkış aldı. Program daha sonra spor etkinlikleri ile devam etti. Çuval yarışması, badmington, kaleye şut çekme, halat yarışması, masa tenisi müsabakaları yapıldı. Engelli çocuklar aileleri ile birlikte gönüllerince bir gün geçirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz şenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN