lular beğenmiyor

kur İl Müdürü İsmail Deveci, şehirde 245 iş bulunduğunu fakat Burdurluların iş beğenmediğini açıkladı

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Burdurlular iş beğenmiyor
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında konuşan kur İl Müdürü İsmail Deveci, Burdurluların iş beğenmemesinden yakındı. Burdur düzeyinde istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi gibi çalışmaları yapmak için bu yıl ikincisi gerçekleşen Burdur İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Burdur Vali Yardımcısı Ali Uysal'ın başkanlığında yapıldı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ile kurul üyelerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İşkur Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, 245 iş bulunduğunu fakat sorunun işsizlik değil, iş beğenmezlik olduğunu, bu açık işlerde çalışacak eleman bulamadıklarını açıkladı.

KAMUDA ÇALIŞMA
Burdur'la ilgili işsizlik ve açık iş rakamları hakkında da bilgi veren Deveci, Burdur'da İşkur tarafından 3 bin 654 kişiye işsizlik sigortası ödendiğini söyledi. Şehirde 939 erkek, 746 kadın olmak üzere toplam bin 685 işe yerleştirme gerçekleştiğini kaydeden Deveci; kayıtlı iş gücünün 14 bin 969 olduğunu, 2 bin 574 erkek, 3 bin 436 kadın olmak üzere toplam 6 bin 10 da kayıtlı işsiz bulunduğunu açıkladı. Hastanelerdeki taşeron kuruluşlarda çalışmak için büyük bir istek olduğunu belirten Deveci, "İnsanlar özel işletmede çalışmak istemiyor. Daha çok kamu kurumlarında çalışmak istiyor. Saatim, ücretim belli olsun diye. Kamu kurumlarını tercih ediyor. İnsanlar iş beğenmiyor" dedi. Deveci, muhasebeci, gaz altı kaynakçısı, mermer ve beden işçisi gibi açık işlerin kurumun internet sitesinden yayınlandığını bu alanlarda çalışabileceklere her zaman iş olduğunu sözlerine ekledi.

TOPLUM YARARI GÖZETİLEN 49 PROGRAM HAYATA GEÇİRİLDİ
Önceki kurul kararlarından olan ve halen devem eden 49 toplum yarına programın 2 bin 275 kişi ile devam ettiğini açıklayan Deveci, Nisan ayında 80 kişilik ağaçlandırma çalışmaları başvurularının alındığını, il ve ilçelerdeki işletme müdürlüklerinde 2 Mayıs itibari ile yeni bir Toplum Yararına Program başlatıldığını açıkladı. Alınacak orman işçileri için herkesin kendi mekanında yazılacağını sözlerine ekleyen Müdür Deveci, Burdur merkez için 795, Bucak ilçesi için 558, Gölhisar için 816 kişinin 2 Mayıs'ta işbaşı yaptığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdurlular iş beğenmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN