Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen’in doktoru SDÜ’den atıldı

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Gülen’in doktoru SDÜ’den atıldı

FETÖ/PDY operasyonunda arananlar listesindeki Fethullah Gülen’in doktoru eski Rektör Yardımcısı Numan Tamer SDÜ’den uzaklaştırıldı

Isparta'da Mart ayında yapılan birinci dalga FETÖ/PDY operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı olan ve örgütün elebaşı Fethullah Gülen'in doktoru olan eski Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Yardımcısı Mehmet Numan Tamer, mazeretsiz olarak göreve devam etmediği gerekçesiyle üniversiteden uzaklaştırıldı.

ABD'YE KAÇMIŞTI
FETÖ/PDY operasyonu kapsamında aranan ve 'ye kaçtığı belirlenen Prof. Dr. Tamer, 29 Şubat 2016 tarihinden itibaren 30 gün yıllık izne ayrılmıştı. Operasyon öncesi kaçan Prof. Dr. Tamer, yıllık izni bitmesine rağmen mazereti olmaksızın görevi kesintisiz 10 gün terk etme eylemini işlediği SDÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından tutanakla tespit edildi. 30 günlük izni bittiği halde işbaşı yapmayan ve bu durumu resmi tutanaklarla kayda geçen Prof. Dr. Numan Mehmet Tamer'in, 2547 Sayılı Kanun'un 62, 2914 Sayılı Kanun'un 20. maddeleri uyarınca ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 94. maddesi gereğince 30 Mart 2016 tarihinden itibaren görevinden çekilmiş sayıldığı kabul edildi. Alınan karar SDÜ Rektörlüğü tarafından da onaylandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in doktoru SDÜ’den atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN