Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavşakta durmak yok

Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda dev bir projenin daha startını veriyor. Tünel geçişli Düden Katlı Kavşak Projesi bugün başlıyor

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Kavşakta durmak yok
İki yılda 16 yeni katlı kavşakla tanışan Antalya, tünel geçişli bir kavşağa daha kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Kavşağı'nın ardından, Düden Kavşağı'nı alttan geçecek ve Yeşilırmak caddeleri tünel çalışmasını başlatıyor. ulaşımında büyük rahatlama sağlayacak projeye ilk kazma bugün vuruluyor. Daha önce 28 Mart'ta başlaması planlanan çalışma EXPO 2016 açılışı nedeniyle ertelenmişti. Çalışmalar kapsamında; Yeşilırmak Caddesi'nin doğu ve batı aksı 60 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR
Çalışmalar sürecince Çevreyolu (Kızılırmak Caddesi, güney) istikametinden gelip, Varsak (kuzey) istikametine gitmek isteyen vatandaşlar, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi - 2258 Sokak - Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi'ni kullanarak Yeşilırmak Caddesi'ne ulaşım sağlayabilecek. Varsak istikametinden gelip, şehir merkezine gitmek isteyen vatandaşlar ise 2452 Sokak ve 2428 Sokak istikametlerini takip ederek Bulvarı'nı kullanabilecek. Ayrıca, Havaalanı istikametine gidecek olan ağır tonajlı araçlar, Mehmet Atay Caddesi, Yeni Hal Yolu ve Altınova Caddesi'ni kullanarak Serik Caddesi'ne bağlanabilecek.Vatandaşların mağdur olmaması ve trafik akışının sürekliliğinin sağlanması açısından projenin tüm aşamalarında bilgilendirme yapılacak.

45 MİLYON LİRA bedeli
45 milyon lira yatırım bedelli proje ile Gazi Bulvarı üzerinde Kızılırmak, Yeşilırmak geçişi yani Kepez Belediyesi önündeki geçiş, yer altından olacak. Mevlana Kavşağı'ndan gelip Varsak'a doğru giden araçlar Gazi Bulvarı'na gelmeden batarak, Kepez Belediyesi'nin önüde dahil, Sakarya Bulvarı'na kadar 1600 metre uzunluğundaki yeraltı tünelinden geçecek. İster Sakarya Bulvarı'na doğru ister Varsak istikametine doğru yeraltından çıkış yapılacak. Projeyle Düden Kavşağı üç katlı hale gelecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavşakta durmak yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN