Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balbey felaketin eşiğinden döndü

’nın merkezindeki Balbey Mahallesi’nde yaşayanlar bölgenin otopark gibi kullanılmasına isyan ediyor. Dar sokaklar park etmiş araçlar yüzünden geçit vermiyor

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Balbey felaketin eşiğinden döndü
Antalya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balbey Mahallesi'nin, otopark gibi kullanılması tarihi mahalleyi felaketin eşiğine getirdi. 426 sokak ile 431 sokağın kesiştiği yerdeki boş arsada bulunan otlar yanınca kısa sürede bölgede alevler yükseldi. Muhtar Abdullah Uyaroğlu, durumu itfaiyeye bildirdi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri kısa sürede verilen adrese ulaştı. Ancak mahalleye giremedi. Sorumsuzca gelişi güzel park eden araçlar ve daracık sokaklar nedeniyle itfaiye bölgesine giremedi. 250 metre uzunluğunda hortum açarak yangının büyümesini güçlükle önledi.

MUHTAR İSYAN ETTİ
Balbey Muhtarı Abdullah Uyaroğlu yaşananlara isyan etti. Uyaroğlu, "Bir hastamız olsa ambulans giremiyor. Yangın çıktığı zaman itfaiye giremiyor. Park etmiş araçları tahliye edip itfaiye girene kadar bütün mahalle bir gün kül olacak. Ya da ambulans giremediği için hasta hayatını kaybedecek. Acil çözüm bekliyoruz. Bir felaketi daha ucuz atlattık. Mahalle sakinleri, dar sokaklara balık istifi park eden araçlar yüzünden evlerine girip çıkamaz olmuş durumda. SİT alanı olan mahallede yaşayanlar evlere giriş çıkışı önleyecek şekilde park edilmesini önlemek için uyarı yazıları asıyor ama o da pek işe yaramıyor" diyerek tepkilerini dile getirdi. Mahallede daha önce araç tanıtım kartı uygulaması bulunduğunu ve o dönemde çok rahat ettiklerini belirten mahalle sakinleri, "Burada oturanların tanıtım kartı olmalı ve sadece mahallede oturanlar ile mahallede işyeri bulunanlar araçlarını park edebilmeli. Mahalleye giriş çıkışlar rahatça sağlanmalı" diye konuştu. Mahallenin kent merkezinde olması nedeniyle her gün binlerce aracın istilasına uğradığını belirten Balbey Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, "Çarşıda işi olanlar araçlarını daracık sokakları olan mahalleye bırakıyor. SİT alanı olan ve tarihi evlerin bulunduğu mahalle açık otoparka dönünce, burada yaşayan insanlar da isyan etmeye başladı. Trafik işaretleri de görmezden geliniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balbey felaketin eşiğinden döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN