Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağla etkisi

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Çağla etkisi

Çağla Büyükakçay’ın Cup’ı kazanıp Türk tarihine adını yazdırmasının ardından tenise ilgi arttı. Ispartalı kadınlar da şalvarlarıyla kortlara akın etti

TED BNP Paribas Cup'ta şampiyon olarak hem WTA turnuvalarında Türkiye'ye ilk birinciliği kazandıran, hem de dünya sıralamasında 82'nci sıraya çıkarak ilk 100'e giren ilk kadın çi unvanını alan Çağla Büyükakçay, ülkenin tamamında tenis sporuna olan ilgiyi de artırdı.

BAŞARILAR ETKİLİ OLDU
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) yarışmalardan ve kurslardan etkilenen kadınlar, Çağla'nın da büyük başarısının ardından, çocukluğunda merak ettikleri ancak oynama fırsatı bulamadıkları tenisle tanışma fırsatı buldu. SDÜ'de mevsimlik işçi olarak çalışan ve kortların hemen yanında çevre düzenlemesi işleriyle uğraşan kadınlar, tenis öğrenmek için eğitmen Yunus Şahinler'den kurs vermesini istedi.

KISA SÜREDE ÖĞRENDİLER
Mesai sonralarında Şahinler'den tenisin temel eğitimlerini alan kadınlar, azimleriyle de dikkat çekti. Kısa sürede duruş şekillerini öğrenen ve tenisin tekniklerini kavrayan şalvarlı bayanlar, kendilerine destek veren SDÜ yetkililerine teşekkür etti.

TENİS OYNAMAYI KENDİLERİ TALEP ETTİ
Gelendostlu Nuray Karanfil, Sütçüler'den Gülal ve Burdur Tefennili Rasiye Sarı'nın tenis öğrenme gayreti bu dalla uğraşanlarca ilgiyle karşılandı. Tenis Eğitmeni Yunus Şahinler, kadınların kendilerine gelerek böyle bir talepleri olduğunu, şalvarlı kadınların tenis öğrenme hırsına hayran kaldığını söyledi. Tenise meraklı kadınlardan Hatice Gülal, "Televizyondan izliyorduk. Çok merak ediyordum. Bugünlerde oynamak nasip oldu. Bizler çocukluğumuzda oynamadık. Ancak çocuklarımız oynasın. Oğlum da hevesli. Onu kayıt yaptıracağım. Spor gibisi yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağla etkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN