Kepez’den büyük kolaylık

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Kepez’den büyük kolaylık

Antalya Kepez Belediyesi, ’de evlilik işleminde istenen kan testi raporunun verildiği ‘Talasemi Tanı ’ni kuran ilk belediye oldu

Kepez Belediyesi, 'de evlilik işleminde istenen kan testi raporunun verildiği 'Talasemi Tanı 'ni kuran ilk belediye oldu. Kepez Belediyesi'nin, bu hizmetiyle evlenecek çiftler, yüksek fiyatlarla özel merkezlerde talasemi testi yaptırmak zorunda kalmayacak. Sağlık Bakanlığı da Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan merkezin, 'Hemoglobinopati (Talesemi) Tanı Merkezi' olarak çalışabilmesi için gerekli olan ruhsatı verdi.

TÖRENLE TESLİM EDİLDİ
Ruhsatın alınması dolayısıyla düzenlenen törende Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Talasemi Tanı Merkezi'nin ruhsatını, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür'ün elinden aldı. Talasemi testinin, evlilik işlemi sırasında istendiğine işaret eden Başkan Tütüncü, "Piyasada 70-80 TL olan talasemi testini, belediyemizde 20 TL gibi bir ücretle yapabilecekleri bir laboratuvar imkanını evlenecek olan çiftlerimizin hizmetine sunduk" açıklamasını yaptı.

İLK KURAN KEPEZ OLDU
Merkezin ruhsat işleminin tamamlandığını aktaran Tütüncü, "Bu hizmet 'de bir belediyenin talesemi testi merkezi açması bakımından ilktir. Evlenecek olan çiftlerimizin hizmetindeyiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’den büyük kolaylık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN