Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski Rektör AÜ’den atıldı

YÖK tarafından açığa alınan Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kurtcephe memuriyetten de atıldı

Giriş Tarihi: 7.5.2016
Eski Rektör AÜ’den atıldı
Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle 12 Kasım 2015 inde YÖK tarafından açığa alınan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe memurluktan atıldı. 5 Mayıs tarihinde 'da toplanan YÖK Genel Kurulu, bir üniversite çalışanı ile kadroya alma karşılığı cinsel ilişkiye girme pazarlığı yaparken çekilen görüntüleri internette servis edilen Kurtcephe'nin, haksız işe alma başta olmak üzere hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle bu kararı aldı.

SONU KÖTÜ BİTTİ
AÜ Rektörlüğü'ne 2008 yılında atanan ve 7 yıl bu görevi sürdüren 57 yaşındaki Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin yükselişi, görev süresinin bitimine 6 ay kala görevden alınması ve YÖK tarafından gerçekleştirilen soruşturmanın ardından memurluktan uzaklaştırılması ile son bulmuş oldu.

SEÇİM TEMMUZ'DA YAPILACAK
Öte yandan Akdeniz Üniversitesi'nde rektörlük seçim takvimi de belli oldu. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "YÖK Başkanlığı'nın 6 Mayıs 2016 tarihli yazısı ile üniversitemizde yapılacak rektör adayı belirleme seçimine ilişkin tarih 13 Temmuz 2016 Çarşamba olarak belirlenmiştir" denildi. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü için şu ana kadar Prof. Dr. , Prof. Dr. İbrahim Demir, Prof. Dr. Muharrem Certel, Prof. Dr. Hüseyin Basım, Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Prof. Dr. İsmail Boztosun, Prof. Dr. Nevzat Çevik adaylığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Rektör AÜ’den atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN