Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek projeden olumlu sonuçlar

Giriş Tarihi: 7.5.2016
Örnek projeden olumlu sonuçlar

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘İhmal ve İstismara Karşı Yaşam Becerileri Kazandırma Projesi’ meyve veriyor. Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke, şikayet sayısının düştüğünü ifade etti

SABAH Akdeniz'in gündeme taşıdığı 'İhmal ve İstismara Karşı Yaşam Becerileri Kazandırma Projesi' meyvelerini veriyor. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Muratpaşa Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin hazırladığı ardından tüm geneline yayılan proje kapsamında hazırlanan kitabın da tanıtımını yapan Antalya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke, Antalya'da bulunan okullarda çocuk istismarı konusunda şikayet sayısının düştüğünü ifade etti.

CİDDİ BİR DÜŞÜŞ VAR
Öğretmen Evi'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Hasan Tevke, "Biz ihmal ve istismarla ilgili bütün okullarda öğrenci ve aileleri bilinçlendirme çalışması yaptık. Gündeme gelen olaylar bir kaç yıl önce yaşanan olaylar. Hamdolsun yeni yaşanan olaylarda ciddi bir düşüş var. Eski olayların da ifşa edilmesinin de bunda rolü var. Biz eğitimlerde çocuklarımıza kendilerine güvenmeleri gerektiğini, böyle bir şey olmuşsa anlatmalarını, o şahsın ifşa edilerek cezasının çekmesi gerektiğini, yaptığının yanına kar kalmamasını öğrettik. Geçmişteki olaylara baktığımız zaman bu konuda başarılı olduğumuzu ve şikayetlerin geldiğini gördük" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK
Sorunun 'nin sorunu olduğunun altını çizen Tevke, 'İhmal ve İstismara Yönelik Yaşam Becerileri Kazandırma' isimli kitabı 80 ilin müdürlüklerine gönderdiklerini, projenin geneline yayılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek projeden olumlu sonuçlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN