Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanıtımda alaturka kaldık

EXPO 2016 konusunda özeleştiride bulunan Vali Türker, “Kültürel etkinliklerin tanıtımında alaturka kaldık” dedi

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Tanıtımda alaturka kaldık
Antalya Valisi Muammer Türker, Expo 2016 ile ilgili özeleştiride bulundu. Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KONYSİAD) konuğu olan Antalya Valisi Muammer Türker, toplantıda birçok konuda işadamlarının sorularını yanıtladı ve bilgi verdi.

PROGRAM YETİŞMEDİ
Expo'nun çok geniş bir alan olduğunu belirten Türker, "O alanda çok yapı var ve birkaç aksaklık olması normaldi. EXPO'yla ilgili asıl sıkıntı, yapılacak kültürel etkinlikler ve tanıtıma ilişkin çalışmaların çok önceden tamamlanıp sunulmamasıydı. Burada zafiyet gösterildi ve istenilen düzeyde olmadı. Expo açıldığında dahi kültürel etkinlikler takviminin açıklanmamış olması bir eksiklikti. Bu konuda maalesef biraz alaturka bir çalışma içindeyiz. Birçok şeyi son dakikaya bırakıyoruz. O konu eleştirilebilir. Herkesin kendine göre gerekçeleri var. Sonuçta Expo Antalya'ya müthiş bir değer katacak" dedi.

ANTALYA GÜVENLİ KENT
Antalya Valisi Türker, güvenlikle ilgili endişeleri de gidermek adına, kent genelinde tüm önlemlerin alındığına dikkat çekti. Avrupalı turist sayısının azalmasının birinci nedeninin güvenlikle ilgili endişelerden kaynaklandığını belirten Türker, "Buradaki sorun Antalya'dan kaynaklanmıyor. Genel olarak genelinde meydana gelen hadiseler, seyahat seçeneklerinin başka yerlere yönlendirilmesine neden oldu. Bir de maalesef aleyhine yürütülen kara propagandaların etkisi var. Antalya'da bugüne kadar birkaç küçük hadisenin dışında bir olumsuzluk yaşanmadı. Onun dışında Antalya kendisini güvenlik bakımından ispat etmiş bir yer" dedi. Türker konuşmasını "Güvenlikten birinci derece sorumlu bir insan olarak söylüyorum ki çok iddialı laflar etmekten de kaçınıyorum. Bu, ortada bir şey var çekinip korktuğumdan falan değil. Ama bu meselede çok büyük laflar etmek doğru değil " ifadeleriyle tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtımda alaturka kaldık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN