Fetö’ye operasyon

KOM Şubesi ekipleri FETÖ/PDY operasyonu kapsamında Alanya’da aralarında bir vakıf yurdu ile bir yemek şirketinin bulunduğu 10 adrese eşzamanlı operasyon düzenledi

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Fetö’ye operasyon
FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlar kapsamında Antalya'nın Alanya ilçesinde aralarında bir özel öğrenci yurdu ile bir yemek şirketinin bulunduğu 10 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri tarafından yapılan baskınlarda bilgisayarlara, hard disklere ve muhasebe kayıtlarına el koyuldu.

HARD DİSKLER SÖKÜLMÜŞ
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda KOM Şubesi ekipleri, Alanya'nın Oba Mahallesi'ndeki Alaaddin Keykubat Vakfı'na ait Özel Mükerrem Babaoğlu Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve Kristal Yemek Fabrikası'nda arama yaptı. KOM Şubesi ekipleri, lüks öğrenci yurdundaki bilgisayar ve hard disklere el koydu. Ancak bir çok bilgisayarın hard disklerinin sökülmüş olduğu belirlendi. Vakıf ve yurt yönetiminin odasındaki bilgisayar ile evraklara da el koyan ekipler çuvallar dolusu evrakla yurttan ayrıldı. Bu sırada ikinci operasyon Kristal Yemek Fabrikası'na yapıldı. Fabrikanın bilgisayarlarına ve muhasebe odasındaki tüm evraklara el koydu.

PARALAR AKTARILDI
KOM Şubesi ekiplerinin operasyonunda vakıf, yurt ve yemek şirketinin güvenlik kamerası kayıtları da incelenmek üzere müsadere altına alındı. Özellikle yemek şirketi üzerinden paraların FETÖ'ye aktarıldığı tahmin edilirken banka kayıtları da inceleme altına alındı. Yapılan ilk incelemede paraların örgüte aktarıldığının belirlendiği ileri sürüldü. Operasyonlarda vakıf ve şirket yöneticilerine ait 8 konutta da arama yapıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetö’ye operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN