Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiçek gibi

, 20-21 Mayıs tarihleri arasında Antalya Çiçek i’ne 12’nci kez ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Çiçek gibi festival
Çiçek ve çocuk temasıyla Türkiye'nin ilk EXPO'suna ev sahipliği yapan Antalya, 20-21 Mayıs tarihleri arasında Çiçek i'ne 12'nci kez ev sahipliği yapacak. 85 milyon dolarlık ihracat hacmine sahip olan ve 300 bin kişinin ekmek yediği çiçek sektörünün hasat şenliği olarak kutlanan Çiçek Festivali yine karnaval havasında geçecek. Festivalin en renkli bölümü, çiçeklerle süslenmiş araçlardan oluşan geleneksel kortej olacak. Cumartesi günü saat 18.00'de Cender Otel önünden başlayacak festival korteji, nostaljik tramvay yolunu kullanarak Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak. Festival kapsamında atölye çalışmaları, tasarım yarışmaları ve sahne gösterileri de yapılacak.

PROGRAM BASINA TANITILDI
Festivalin bu yılki programı, Antalya Ticaret Borsası'ndaki (ATB) toplantıyla tanıtıldı. Festivalin EXPO 2016 ile bütünleştiğine dikkat çeken Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, "Çiçek ve çocuk temasına uygun olarak bu yıl bin ilkokul öğrencimiz görev alacak" dedi. Bağdatlıoğlu, "Biz Antalya'dan, topraktan aldığımızı bu festivallerle halka, Antalya'ya geri vermek istiyoruz" dedi. ATSO Başkanı Çetin de EXPO'nun şehirle bütünleşmesinde eksik kalındığını belirterek, festivalin bu boşluğu dolduracağının altını çizdi.

51 ÜLKEYE DAVET VAR
Kültür ve Turizm İl Müdürü , EXPO'da bahçesi olan 51 ülkeden gazetecileri festival süresinde ağırlamayı planladıklarını açıkladı. Acar, "Bu yıl festivalin bilinirliğinin artırılması için bir ilki yapıyoruz. Davet, özellikle bu festival gününe denk getirildi. Böylece festival uluslararası boyut kazanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek gibi festival
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN