Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düşmanları korksun

Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’ndaki Komando İhtisas Kursu’nun ikinci aşaması tamamlandı

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Düşmanları korksun
Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'ndaki Komando İhtisas Kursu'nun ikinci aşaması olan ' Komando Harekatı'nda komandolar, geçilmesi imkansız sayılabilecek noktaları kullanarak düşmanı hiç beklemediği yerden yok ediyor. Tamamı subay - astsubay olan ve 'nin yanı sıra 18 ülkeden tamamen gönüllülük esasına göre Eğirdir'e gelen kursiyerler, 4 hafta boyunca psikolojik ve fiziksel testlerden geçerek eğitimlere başladı. Dünyanın en büyük eğitim kulesine ileri dağcılık teknikleri ile tırmanan komandolar, 76 metredeki kuleden ndikten sonra özel parkurları geçti.

20 BİN KİLOMETREKARE
Küçük birlik harekatı için uygun arazi yapısında konuşlu Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda taktik ve teknik eğitimlerini tamamlayan, 14 farklı arazi tatbikatı icra ederek cesaret kazanan komandolar, ulaştıkları son seviyenin testi olan ve 2 hafta süren "Kara Komando Harekatı'nın tatbikat safhasını Burdur, Antalya, Konya ve Isparta sınırlarını içine alan 20 bin kilometrekarelik alanda gerçekleştirdi.

DÜŞMAN HATLARINA BAŞARIYLA SIZDILAR
Tatbikatta, düşmanın lojistik üssündeki muhabere tesislerini yok etmek isteyen komandolar, dost bölgede maket arazi modelinde son hazırlıklarını tamamlayarak düşman hatlarına sızdı. 40 kilogramlık teçhizatları ile 600 km yol kat eden komandolar, 60 metre yükseklikteki uçurumdan kanyona ileri dağcılık yöntemiyle indi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşmanları korksun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN