Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk plajı gerginliği

Giriş Tarihi: 18.5.2016
Halk plajı gerginliği
Antalya'nın ünlü restoranlarından Balıkevi'nin 1' Derece Doğal SİT alanı falez kıyısında yer alan plaj noktasında Muratpaşa Belediyesi'nce yapılmak istenen düzenleme gerginliğe neden oldu. Çevik kuvvet eşliğinde sabah saatlerinde yıkım için bölgeye gelen belediye ekipleri, restorana kıyıdaki plajı sökmesi için 10 gün süre tanıyarak ayrıldı.

BELEDİYE İZİN ALMIŞTI
Muratpaşa Belediyesi, 1'inci Derece Doğal SİT alanı falez kıyı bandında bulunan plaj noktalarının iyileştirmesi için Antalya Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu'ndan izin aldı. Bu izinle belediye ekipleri, ilk düzenlemeyi yapmak için sabah saatlerinde Işıklar Caddesi'nin sonunda yer alan Lara Balıkevi'ne geldi.

'ZATEN HALKA AÇIK'
Belediye Başkan Yardımcısı Erol İşbilen'in de aralarında bulunduğu ekip, bölgede yapmak istedikleri çalışmayı Lara Balıkevi'nin sahibi Erdal Atılgan ve avukatlarıyla paylaştı. Ancak Atılgan, projenin hukuksuz bir şekilde hayat geçirilmek istendiğini savundu. Muratpaşa Belediyesi'nin, Lara Balıkevi'nin restoran masalarının bulunduğu alandan denize inişi sağlamak için yol açmak istemesine Atılgan, "Burayı denetimsiz hale getirirsiniz" diyerek karşı çıktı. Atılgan, hali hazırdaki plajın zaten halka açık ve ücretsiz olduğunu belirterek, "Tek isteğim Lara Balıkevi'nin marka değerini korumak. İçinden yol geçen bir işletme nasıl izah edilebilir? Muratpaşa Belediyesi, burada kendisi bir plaj yapmak istiyorsa buna açığız sadece denetiminin bizde olmasını istiyoruz" diye konuştu.

10 GÜN SÜRE VERDİ
Zaman zaman seslerin yükseldiği tartışma sırasında çevik kuvvet polisleri Lara Balıkevi'nin etrafında güvenlik önlemleri aldı. Uzun süren tartışmaların ardından belediye ekipleri alanda Lara Balıkevi'nin sınırlarını sprey boyayla çizerek belirledi ancak Atılgan'ın durumun resmi yazıyla kendilerine bildirilmesi ve gerekirse plajda yıkımı kendisinin gerçekleştireceği yönündeki ısrarı devam etti. Devam eden görüşmelerin ardından Muratpaşa Belediyesi, Lara Balıkevi'ne falezlerdeki plajının sökülmesi için 10 gün süre tanıyarak bölgeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk plajı gerginliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN