Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus bayramında boş Türk bayramında dolu

Rusların Zafer Günü olarak kutladığı 9 Mayıs’da boş kalan oteller, Türk halkının 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda doldu. Turizmcilerin yüzü biraz olsun güldü

Giriş Tarihi: 19.5.2016
Rusya ile yaşanan uçak krizi ile yakın coğrafyada yaşanan gerilim ve terör olayları nedeniyle turizmde zor bir yıl geçiren Antalya'da yüzleri iç pazar güldürüyor. Her yıl yoğun sezona Rusya'nın en önemli milli bayramlarından olan 9 Mayıs Zafer Günü'yle başlayan otelleri, bu yıl bunda değişikliğe gitmek zorunda kaldı. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı da içine alan ve 10 günü aşan Rusya'daki döneminde istediğini alamayan Antalya otellerinin imdadına yerli turist yetişti.

19 MAYIS'TA DOLDU
Açılış tarihlerini erteleyen, personel alımlarını yavaşlatan oteller sezonun ilk dolu gününü 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda yaşıyor. İç pazara dönük kampanyaların da etkisiyle birçok otelin 19 Mayıs tarihinde dolduğu öğrenildi. 20 Mayıs tatil ilan edilmemesine karşın, birçok kişi izin alarak tatilini 4 güne uzattı. Antalya bölgesinde 4 günlük dönemde 50 bini aşkın yerli turistin tatil yapması bekleniyor.

SIRA RAMAZAN BAYRAMI'NDA
İç pazarda en kritik dönem ise olacak. 5 Temmuz Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı'nın arefe olaması nedeniyle yarım gün olan 4 Temmuz Pazartesi ve 9 Temmuz Cuma gününün tatil ilan edilmesi ile tatilin 9 güne çıkması bekleniyor. Her yıl yabancı turist sayısının yoğunluğu nedeniyle iç pazara yönelik Ramazan Bayramı programı yapmaya gerek görmeyen birçok otelin bu yıl yerli turist çekmek için sanatçılı programlar hazırlığında olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus bayramında boş Türk bayramında dolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN