İki nakil iki hayat

Giriş Tarihi: 23.5.2016
İki nakil iki hayat

’da vatani görevini tamamlayan Muhammed Kılınç, böbrek bekleyen ablasını hayata bağladı. SDÜ’de aynı gün bir de karaciğer nakli gerçekleştirildi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Organ Nakil 'nde, iki başarılı organ nakil işlemi daha gerçekleştirildi. Nakillerden biri böbrek bekleyen Güldemet Kılınç'a (29) yapıldı. Vatani görevini yeni tamamlayan kardeşi 21 yaşındaki Muhammed Kılınç'ın böbreği ile hayata tutunan Güldemet Kılınç, ameliyat ekibi ve kardeşine teşekkür etti. Kılınç, "Kardeşimle gurur duyuyorum" diye konuştu. Muhammed Kılınç da uzun süre önce bu kararı aldığını, fakat vatani görevini yerine getirmeyi beklediğini ifade etti.

KARACİĞER NAKLİ YAPILDI
Siroz hastası olan ve karaciğer nakliyle hayata bağlanan 46 yaşındaki Rasim Gezginti de,"Şu an yeniden doğmuş gibiyim. Böyle bir fedakarlığı yaptıkları için organ bağışında bulunan kardeşimizin ailesine de teşekkür ederim" dedi. Hastanenin Karaciğer Nakil Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Mehmet Zafer Sabuncuoğlu ise "Bizim isteğimiz, bu hastalarımızın örnek olması, organ bağışlarının artması ve beraberinde hastalarımıza ikinci bir hayat verebilmek" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki nakil iki hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN