Türkiye'nin en iyi haber sitesi

a eğitim freni

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Yangına eğitim freni
ISPARTA Orman Bölge Müdürü İsmail Tüfekçi, 'da düzenlediği basın toplantısında Burdur'daki orman ı verilerini açıkladı. Burdur 112 Acil çağrı Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur jandarma Komutanı Jan. Alb. Tayfun Dündar ve daire müdürleri katıldı.

10 YILDA 346 YANGIN
Orman yangınlarının nedeninin insan unsurundan kaynaklandığının altını çizen Bölge Müdürü Tüfekçi, "Burdur'da son 10 yılda 346 meydana gelmiş, 410 orman alanı zarar görmüştür. 2014 yılında 34, 2015 yılında 37 orman yangını çıkmıştır. Son 10 yıl yangınların çıkış nedenlerine baktığınızda 98 adet yıldırım düşmesi, 93 adet ihmal ve dikkatsizlik, 19'u kaza, 24'ü kasıt, 130'u ise nedeni bilinmeyenden oluşmaktadır" dedi.

EĞİTİM TALİMATI
Burdur Valisi Hasan Kürklü ise, orman yangınlarının az yaşanması sebebiyle Burdur'un çok iyi bir noktada olduğunu belirterek, bu sayının daha da aşağıya çekilmesi için eğitim çalışmalarına ağırlık verilmesi talimatını verdi. Vali Kürklü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram'dan eğitim alanında çalışma yapmasını istedi. Kürklü ayrıca yangın söndürme tankerlerini kullanacak personelin de eğitimden geçirilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangına eğitim freni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN