Türkiye'nin en iyi haber sitesi

seferi

Başkan Türel turizmcilerle seferine çıktı. Türel, turizmciler ve gazetecilerle görüşecek, 3. kuşak Türkleri ’ya davet edecek

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Almanya seferi
Antalya turizminin sıkıntılı bir sezon yaşacağının ortaya çıkması ile harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mart ayında başlattığı tanıtım maratonuna devam ediyor. Daha önceki çalışmasında 2 hafta içinde 55 bin kilometre yol kat eden Başkan Türel, turizm sektör temsilcileri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmek için bu kez 'ya gitti. 'nın en büyük tur operatörü ve ünlü gazetecileri ile görüşecek olan Türel'e Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ve ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu eşlik ediyor.

5 ÜLKEDE DAHA TANITIM
Başkan Türel Mayıs sonunda İngiltere'nin başkenti Londra ve Danimarka'nın başkenti Kopenghag'a gidecek. İki ülkede yapılacak olan temasların ardından Avusturya, İsveç ve Norveç'te de tanıtım çalışmaları yapılacak. Türel'e ziyaretler sırasında TÜROFED Başkanı ve Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Osman Ayık, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şen, Profesyonel Otel Yöneticiler Derneği Başkanı Ali Kızıldağ, TÜROFED eski başkanlarından Ahmet Barut, TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır ve ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu eşlik edecek. Tanıtım maratonunda Antalya heyetine Dünyanın en ünlü tanıtım ajanslarından biri olan Hill– Knowiton firması danışmanlık yapıyor. 25 Mayıs tarihine kadar Almanya'da temaslarda bulunacak olan Türel ve beraberindeki heyet ilk olarak SABAH ve Hürriyet gazetelerinin Almaya bürolarını ziyaret edecek. Ziyaret sırasında, Almanya'da yaşayan üçüncü kuşak Türklerin tatil planlarında Antalya'yı tercih etmesi için karşılıklı fikir alış verişinde bulunulacak. Antalya'da son dönemde yaşanan gelişmeler, otel kapasiteleri ve turizm olanakları anlatılacak.

THOMASS COOK
Başkan Türel, Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin Türkiye uzmanı editörlerinden Dr. Rainer Hermann ile de bir araya gelecek. Türel, Şen, Hacısüleyman ve Doğanoğlu, Türkiye ile ilgili yaptığı analizler ve köşe yazıları ile tanınan Dr. Hermann'ın ardından Almanya'nın en büyük tur operatörü Thomas Cook Genel Müdürü Stephiene Berk ile görüşecek. Toplantılar sırasında Antalya'nın G20 zirvesi ve Güçlü Şehirler Ağı Küresel Zirvesi'ne büyük bir başarı ile ev sahipliği yaptığı anlatılacak.

HER YÖNÜ İLE TANITIM YAPILACAK
Antalya'nın doğal güzellikleri ve tarihi mirasının yanı sıra turizm alt yapısının anlatılacağı görüşmelerde farklı medeniyetlerden 53 ülkenin katıldığı EXPO 2016 Antalya üzerinde durulacak. Ayrıca sivil toplum örgütleri, turizm sektörünün temsilcileri, Almanya'daki Türk gazeteciler ve turizm uzmanı Alman gazetecilerin katılımı ile basın toplantısı yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya seferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN