Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATB’den faiz indirimi isteği

Giriş Tarihi: 26.5.2016
ATB’den faiz indirimi isteği
Antalya Borsası (ATB) Mayıs ayı meclisinde bankacılık sektörüne karşı sektörünün desteklenmesi çağrısı yapıldı. Meclis toplantısında konuşan ATB Başkanı Ali Çandır, 'nın bugüne kadar birçok zorluğu ve krizi yaşadığını ve bunların birçoğundan da büyüyerek çıkmayı başardığını, bu kez Antalya'nın ülke ekonomisinin içinde bulunduğu zorluğun çok üzerinde bir zorlukla karşı karşıya bulunduğunu ifade etti. Çandır faiz indirimi çağrısında bulundu.

ANTALYA DUMURA UĞRAR
Çandır bu nedenle sorunların çözümünün Antalya'ya özel bir yaklaşımla ele alınması gerektiğini belirterek, "Eğer gerekli önlemleri doğru zamanda almaz ve uygulanmazsak, Antalya'nın bir bütün olarak dumura uğrama riskiyle karşı karşıya kalacağız" şeklinde konuştu. Çandır bu konuda atılacak en önemli adımların finansal yapıdaki düzenlemeler olduğunun altını çizerek, "Çiftçiden esnafa, turizmden ticarete, sanayiden hane halkına kadar bütün ekonomiye can suyu olacak bir yaklaşıma ihtiyaç vardır" dedi.

FİNANS SEKTÖRÜ ŞİŞMANLADI
Özel sektör bankalarına ve diğer mali kuruluşlara karşı olan yükümlülüklerini kolaylaştırıcı tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çizen Çandır,"Finans sektörü şişmanladıkça, biz zayıfladık" dedi. Enflasyonun yüzde 40'ın üzerinde olduğu yıllarda faizlerin yüzde 50 olduğunu hatırlatan Çandır, "Bugün faiz yüzde 20'lere indi. Ancak enflasyon da yüzde 7-8'ler seviyesine geriledi" dedi ve faizlerin enflasyondaki düşüş gözetilerek düşürülmesi gerektiğinden söz etti. Çandır, 65'inci Hükümet'e ve yeniden Dışişleri Bakanı olarak görev alan Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'na başarılar diledi. Özel sektör olarak hükümetten büyük beklenti içerisinde olduklarını belirten Çandır, hükümeti çok zorlu bir çalışma döneminin beklediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATB’den faiz indirimi isteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN