Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gurbetçiye çağrı var

Giriş Tarihi: 26.5.2016
Gurbetçiye çağrı var

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ’daki gurbetçilere tatillerini Antalya’da geçirmeleri çağrısında bulundu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'nın Frankfurt kentinde, Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Türel, "Muhataplarımızın tepkileri, beklentimizin üstünde oldu. İnşallah bunun neticelerini 'da görürüz" diye konuştu.

DÜNYA BARIŞINA DESTEK
'da bazı kesimlerde özellikle Türkiye ile ilgili bir takım dezenformasyonların olduğunu üzülerek öğrendiklerini dile getiren Türel, bu yanlış bilgilendirmelerin doğru olmadığını yerinde ifade etmek için Frankfurt'a geldiklerini söyledi. Antalya'nın dünyanın birçok ülkesinden misafiri başarıyla ağırladığına dikkati çeken Türel, "Bu sene Antalya'ya gelen İsrailli turist sayısında yüzde 236'lık artış var. Bunları şunun için ifade ediyorum. Gördüğünüz gibi Antalya turizmine verilen destek aslında dünya barışına verilen bir destek demektir" diye konuştu.

ANTALYA'DA TATİL ÇAĞRISI
Ülkeler arasında yaşanan diplomatik sorunların turizme yansımaması gerektiğine dikkati çeken Türel, Almanya'da yaşayan gurbetçilere tatillerini Antalya'da geçirme çağrısında bulunarak, "Uluslararası diplomatik bir sorunu turizme yansıtmak isteyenlere verilecek en güzel cevap, Almanya'da yaşayan bütün gurbetçi kardeşlerimizin tatilini Türkiye dışında değil, Türkiye'de ve Antalya'da geçirmesidir. Biz onlara bu şekilde en güzel cevabı verebiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurbetçiye çağrı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN