polisi yolda suça geçit vermiyor

Polisi, 5 ayda yaptığı 3 bin 565 yol uygulamasında, 203 bin kişiyi kontrol edip 978 suçluyu yakaladı, güvenli kent imajını pekiştirdi

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Antalya polisi yolda suça geçit vermiyor
Son günlerde terör ve organize suçlarla mücadele kapsamında yapılan başarılı operasyonlarla gündeme gelen Antalya Emniyet Müdürlüğü, hem suçluların korkulu rüyası oldu hem de 'nın 'Güvenli Kent' imajına önemli katkı sağladı. G20 Liderler Zirvesi, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı ve BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün Avrupa Bölge Konferansı gibi birçok dev organizasyonun altından başarıyla kalkan Antalya polisi, kent giriş ve çıkışlarında yaptığı uygulamalarla çekiyor.

UYGULAMA ARTTI
Antalya Emniyet Müdürlüğü 2016 yılının ilk gününden itibaren kent merkezi ve ilçelerdeki ana bağlantı güzergahları ve yollarda yaptığı uygulamaları artırdı. Terörle Mücadele (TEM) ve Asayiş Şubesi Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı yer ve dilimlerinde oluşturulan noktalarda yılın ilk 5 aylık diliminde 3 bin 565 planlı uygulama yapıldı. Antalya polisi 5 aydaki yol uygulamalarında 137 bin 894 aracı titiz bir incelemeden geçirdi. Bu uygulamalarda 203 bin 336 kişi kontrol edilerek GBT'lerine bakıldı. Rutin bir uygulama gibi görünen bu çalışmalarda çeşitli suçlardan aranan 978 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Yol uygulamalarında yakalananlarla birlikte 33 tabanca, 33 av tüfeği, 38 kuru sıkı tabanca, 700 mermi ve çok sayıda kesici alet ele geçirildi. Aranan birçok araç ise MOBESE aracılığı ile tespit edilerek ekiplerle koordineli çalışmalar sonunda yakalandı.

DEVAM EDECEK
Antalya'da huzur ve güveni sağlamakla görevli olan Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, her türlü suçun işlenmeden önlenmesi amacıyla il ve ilçe giriş-çıkışlarında, havalimanları, otogarlar ve halkın yoğun olduğu bölgelerdeki uygulamalarının farklı yer ve zaman dilimlerinde devam edeceğini söyledi. Tonbul, "Benzer uygulamalar artarak devam edecek. Antalya bir huzur kenti ve öyle kalmaya, öyle anılmaya devam edecek. Bunun için ben ve ekibim gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

DAHMANİ YAKALANMIŞTI
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonlarda en dikkat çeken olay ise aynı uygulamalar kapsamında Paris saldırılarını organize eden teröristlerden biri olan ve saldırıların ertesi günü Antalya'ya gelen DAEŞ'li Ahmed Dahmani'nin kaldığı otelde yakalanmasının ardından, onu Suriye'ye geçirmekle görevli DAEŞ mensubu Suriye uyruklu Ahmet Tahir (29) ve Muhammed Verdi'nin (23) Manavgat girişindeki yol kontrolünde yakalanmaları olmuştu. Polisin bir başka dikkat çeken operasyonu da Aksu girişinde durdurulan araçta yapılan aramada 13 kilo eroin ele geçirilmesi olmuştu. Bu operasyonla da zehirin Zeytinköy üzerinden Antalya'ya dağılması önlenmiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya polisi yolda suça geçit vermiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN