Türkiye'nin en iyi haber sitesi

eksikliği çile olmak zorunda değil

Eğitim Danışmanı Seda Özlem, eksikliği tedavisinde kullanılan NASA onaylı ‘Play Attention’ yöntemini anlattı

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Dikkat eksikliği çile olmak zorunda değil
"Çocuğuma ödev yaptıramıyorum! Evde kardeşleri ile hep kavga ediyor! Okulda arkadaş edinemiyor! Sınıfta dersi dinlemiyor! Öğretmeni hep sizliğini şikayet ediyor! Arkadaşları ile oyun oynayamıyor! Zeki olmasına rağmen testlerde bir türlü dikkatini toplayamıyor, bildiği soruları kaçırıyor! Çizgi film seyrederken saatlerce kıpırdamadan duruyor ama başka bir türlü yerinde duramıyor!" gibi şikayetleriniz varsa belki de çocuğunuzda dikkat eksikliği ve hiperaktivite vardır.

TEDAVİ EDİLEBİLİR
NASA çalışmalarına dayanan, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan bireylere yardım için geliştirilen sistemin, dikkat eksikliğine çözüm konusunda dünya lideri olduğunu belirten Eğitim Danışmanı Seda Özlem, "Play Attention günümüzde Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde kliniklerde, özel hastanelerde kullanılan en son ürünü NASA Patent Konseyi onaylı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite ilaçsız eğitimsel programdır. Sistemin başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olup NASA'da astronatların ve pilotların dikkat seviyelerini arttırmak için kullanılmaktadır" dedi.

ÜCRETSİZ TEST İMKAMI
Play Attention sisteminin dikkat ve odaklanma ile ilgili beyin dalgalarını okuyan yüksek teknolojili kola takılan bir cihaz ve bu cihazın gönderdiği sinyallere göre çalışan eğitici bilgisayar oyunlarından oluştuğunu vurgulayan Özlem, "Play Attention ile çocuklar klavye, fare veya joystick olmadan sadece düşünceleri ile oyun oynamaya bayılıyorlar. Hem eğleniyorlar hem de dikkatlerini toplamayı öğreniyorlar. Test ve ilk uygulamadan ücret almıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikkat eksikliği çile olmak zorunda değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN