sektörü çıtayı yükseltti

Giriş Tarihi: 1.6.2016
Tarım sektörü çıtayı yükseltti
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ve İl Yönetim Kurulu üyeleri Zihni Kilit, Ayhan Ateş ve Mustafa Atılgan'la birlikte düzenlediği basın toplantısında, Rusya ile yaşanan krizi başta olmak üzere dünyadaki siyasi hareketliliğin ve turizme olumsuz etkilerini sınırlamak için verilen desteklerle ilgili bilgi verdi.

NAKLİYE BEDELİ DÜŞTÜ
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in Antalya'da ilçe ziraat odası başkanlarıyla bir araya geldiğini, toptancı hale gelerek de esnaftan ilk ağızdan sorunları dinlediğini hatırlatan Sümer, "Yeni pazarlar için uçak kargonun gündeme getirilmesini tartıştık. 1.6 dolar olan nakliye bedelini 0.6 dolara kadar düşürdük" dedi. İhracatçı ve yatırımcıların da pazar arayışı içine girmesi gerektiğinin altını çizen Sümer, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na da bir talepte bulunarak, "Sayın Çavuşoğlu yurtdışı seyahatleri yapıyor. Günlük programın içine bir saati o ülkede ihracat için temaslarda bulunulabilir. Böylece pazar problemimiz çözülür" dedi.

SADECE ELEŞTİRİ VAR
AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise muhalefet partisinden siyasetçilerin tarım ve turizmde felaket tellallığı yaptığını savunarak, "Bunlara göre Türkiye öldü bitti, yandı, kül oldu. Çünkü işlerine öyle geliyor. Ne yapalım dediğimizde verecekleri cevap yok" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım sektörü çıtayı yükseltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN