Kepez’e 2. Masal Parkı

Giriş Tarihi: 30.6.2016
Kepez’e 2. Masal Parkı
Kepez, Kent Ormanı, Dokuma Park, Kepez Park Orman, Macera Parkı'ndan sonra yeni bir kent parkına daha kavuşuyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, seçim kampanyası döneminde ilçenin batı yakasına vaat ettiği 'kent parkı'nın yapımına başladı. Kent parkı, Çakırlar Yolu olarak bilinen Hürriyet Caddesi'nde bulunan ve işlevini yitiren Tek Sarnıç Mesire Alanı'na inşa ediliyor. Park çalışması kapsamında arazide ilk olarak dolgu ve yağmur suyu drenaj çalışması yapıldı. Dolgu çalışması ile arazi ve Hürriyet Caddesi arasındaki kot farkı ortadan kaldırılıyor.

MALİYETİ 2.6 MİLYON TL
Kent Parkı çalışması kapsamında eski mesire alanındaki su havuzu da kaldırıldı. Yerine Kepez'in ve Antalya'nın 2. Masal Parkı geliyor. 3 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak olan masal parkında, Shrek, Ece ile , Alvin ve Sincaplar, Ayı Kardeşler, Adam, Karlar Kraliçesi, Batman, Pepe ve Şila gibi çizgi film kahramanlarının heykelleri olacak.

TARİHİ DEĞER KORUNACAK
70 dönümden oluşan Tek Sarnıç Kent Parkı'nda, botanik parkla birlikte piknik alanları, bin 135 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 615 metre uzunluğunda bisiklet yolu, voleybol çizgilerinin de ekleneceği iki adet basketbol sahası yer alacak. Parka ismini veren sarnıcın tarihi değeri korunacak. Parkta ayrıca restoran, hava spor aletleri ve çocuk oyun alanları da hizmet verecek. Park ihale bedeli 2 milyon 666 bin liraya ihale edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’e 2. Masal Parkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN