yaklaşımı şart

deki durgunluk nedeniyle son 22 yılın en sıkıntılı dönemini geçiren Manavgat esnafı cansuyu desteği istiyor

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Antalya yaklaşımı şart
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, son 22 yılın en düşük sezonu yaşandığını söyledi. Bölge ekonomisi ve turizmi ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Boztaş, esnaflar için can suyu desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

TALEP ETMİŞTİK
Turizmde yaşanan düşüşün ilçe ve bölge ekonomisine etkisinin azaltılması için MATSO olarak 'Türk Turizmi ve Manavgat İçin Acil Önlemler Raporu' hazırlattıklarına değinen Boztaş, hazırlanan bilimsel raporla ticari kredi borçlarının faizsiz şekilde ertelenmesi, esnaflara yeni bir kredi verilmesi, kamu kurumlarına olan vergi, SGK, Oda aidatları ve benzeri borçlarının faizsiz bir şekilde ötelenmesi gibi konuların yer aldığını belirtti.

FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ
Esnaf ve iş insanlarının kendileri dışından kaynaklanan sebeplerden dolayı sıkıntılar yaşadığına vurgu yapan Boztaş, devletin ekonomide bir 'Antalya yaklaşımı' sergilemesi gerektiğini kaydetti. Boztaş, "Esnafımız tarafından daha önceden kullanılan kredilerin faizsiz bir şekilde ötelenerek can suyu anlamında faizsiz olarak yeni kredilerin verilmesi gerekmektedir" dedi. Boztaş hazırlanan bu raporu ile Ekonomi Bakanlığı başta olmak üzere, birçok bakan, iktidar ve muhalefet milletvekillerine sunduklarını ifade ederek hazırlattıkları raporda geçen taleplerin yerine getirilmesi ile bölge ekonomisinin rahatlayacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya yaklaşımı şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN