Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY’den atağı

THY, ’da Türkiye tur satışlarının başlanması üzerine artan talebi karşılamak için Moskova- uçuşlarını artırma yönünde karar aldı

Giriş Tarihi: 7.7.2016
THY’den Rusya atağı
THY Müdürü Mefail Deribaş, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 30 Haziran'da Türkiye turlarının satışını serbest bırakan kararnameyi imzalaması ile birlikte talep patlaması yaşadıklarını söyledi. Hem bireysel hem de tur operatörlerinden çok fazla koltuk talebi aldıklarını belirten Deribaş, "Bunun üzerine yaptığımız çalışmalar ile talebe cevap vermek adına günde bir sefer yaptığımız Moskova-Antalya uçuş sayısını üçe çıkardık" dedi.

TALEPLER YIĞILDI
Charter uçuşları başlamadığı için tur operatörlerinin tarifeli uçuşu gerçekleştiren THY ve Rus hava yolu şirketi Aeroflot'a yöneldiğini belirten Deribaş, şöyle konu��tu: "Kararnamenin imzalandığı günün ertesi tur operatörleri bizim ile irtibata geçerek imkanlarımızı öğrenip ona göre planlama yapmak istediklerini belirttiler. Sistemi bildiğimiz için biz de biraz da imkanlarımızı zorlayarak Antalya uçuşlarımızı artırma kararı aldık. Şu anda günde bir olan seferlerimize 13 Temmuz'da haftalık iki ek sefer koyuyoruz, 18 Temmuz'dan itibaren ise günde iki sefere, 1 Ağustos tarihinden itibaren ise günde 3 sefer ile Moskova- Antalya arası uçuş gerçekleştireceğiz. Bu kararımız burada çalışan tur operatörlerinde büyük sevinç yarattı ve bize şimdiden taleplerini geçmeye başladılar."

10 KENTE UÇUYOR
Rusya'dan toplam on şehirden Türkiye'ye karşılıklı sefer düzenlediklerini söyleyen Deribaş, Moskova haricinde St. Petersburg, Kazan, Ufa, Eketerinburg, Stavrapol, Astrahan, Soçi, Rostov ve Novosbirsk'den uçtuklarını söyledi. Türkiye'nin sezona hazırlık yapmadan girmesine rağmen gerek kendilerinin gerekse de tarifeli uçan Rus havayolu şirketi Aeroflot ile Türkiye'ye giden turist sayısının charter uçuşları ile artacağını belirten Deribaş, yolcuların İstanbul ve Ankara aktarmalı da Antalya'ya ulaşabileceğini belirtip Rusya'dan bu yıl 1-1.5 milyon turistin geleceği tahmininde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY’den Rusya atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN