Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ seçimini yaptı

Akdeniz Üniversitesi’nde 7 adayın yarıştığı rektörlük seçiminin ilk ayağı gerçekleştirildi. Öğretim üyelerinin oy kullandığı seçim sonunda en çok oyu Prof. Dr. İbrahim aldı

Giriş Tarihi: 13.7.2016
AÜ seçimini yaptı
Akdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri sandık başına giderek rektörlük seçiminin ilk ayağını gerçekleştirdi. 7 adayın yarıştığı seçim maratonu dün saat 09.00'da kayıtların alınmasıyla başladı. Atatürk Konferans Salonu'nda yapılan seçim öncesi Prof. Dr. Meral Gültekin divan başkanlığına oybirliği ile seçildi. Oy verme işlemi saat 09.30'da Prof. Dr. Yılmaz Şimşek'in ilk oyu sandığa atması ile başladı.

ADAYLAR KAPIDA KARŞILADI
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü için adaylığını açıklayan Prof. Dr. , Prof. Dr. İbrahim , Prof. Dr. Muharrem Certel, Prof. Dr. Hüseyin Basım, Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Prof. Dr. İsmail Boztosun ve Prof. Dr. Nevzat Çevik oy kullanacak olan öğretim üyelerini birlikte karşıladı.

SEÇİM SONUÇLARI
Oylama sonucu yapılan sayıma göre 339 oy alan Prof. Dr. İbrahim Demirbir sıraya yerleşti. Demir'i 332 oyla Prof. Dr. Mustafa Ünal takip etti. Seçimde Prof. Dr. İsmail Boztosun 162 oyla 3'üncü, Prof. Dr. Muharrem Certel 106 oyla 4'üncü, Prof. Dr. Hüseyin Basım 46 oyla 5'inci, Prof. Dr. Muharrem Kılıç 44 oyla 6'ncı ve Prof. Dr. Nevzat Çevik 37 oyla 7'inci oldu.

SON KARAR ERDOĞAN'IN
Rektörlük seçim takvimine göre en çok oy alan 6 aday YÖK'e bildirilecek. YÖK, 1 Ağustos tarihinde 3 adayın ismini Cumhurbaşkanlığı'na sunacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir hafta-10 gün içinde yeni rektörü atayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ seçimini yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN