Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda dostları unutmadık

Giriş Tarihi: 14.7.2016
Bayramda dostları unutmadık

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Hayvanat bahçesini 9 günde 12 bin vatandaş ziyaret etti

'nin alan olarak en büyük ve en çok nüfuslu hayvanat bahçesi olarak ilk üçte bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nin ziyaretçi sayısında ciddi artış yaşanıyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri, 2 Temmuz- 10 Temmuz arasında toplamda 2600 aracın giriş yaptığını, 600 öğrenci girişi olduğunu ve 1000 de yaya vatandaşın giriş yaptığını ifade etti. Yetkililer 30 bin 200 TL gelir elde edildiğini belirtti.

YENİ MASKOT
Hayvanat bahçesinde şu an 130 türden toplam 1300 hayvan bulunduğunu ifade eden Uzman Veteriner Hekim Aygül Arsun, 3 hafta önce Çevre ve Orman Bakanlığı'nın da bilgisi dâhilinde hayvanat bahçesine ilk şempanzenin getirildiğini açıkladı. Tüm hayvanlardan yavru aldıkları hareketli bir doğum sezonu yaşadıklarını belirten yetkililer, geyiklerden zebralara kanatlılardan boğa yılanlarına kadar çok sayıda yavrunun dünyaya geldiğini açıkladı.

SEVİMLİ DOSTLARA SICAK ÖNLEMİ DE ALINDI
Hayvanat bahçesi sakinlerinin güneşten, parazitlerden ve sineklerden korunması için gölgelik ve çamurluk alanlar yapılıyor. Gelen ziyaretçiler için de hayvanat bahçesi içerisinde yapılmakta olan kafeterya, binicilik tesisinin çalışmaları devam ediyor. Ayrıca çocukların gün boyu keyifli vakit geçirebilecekleri oyun parkı ve basketbol sahası için de çalışmalar son aşamada.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda dostları unutmadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN