FETÖ’nün adamı A.Ü’den kovuldu

Giriş Tarihi: 15.7.2016
FETÖ’nün adamı A.Ü’den kovuldu

FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kanbur’un memuriyetine de son verildi

Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıyla 14 Nisan tarihinde çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Akdeniz Üniversitesi Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur'un üniversite ile iliği kesildi.

ÖĞRENCİLER ŞİKAYET ETTİ
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Mahmut Nihat Kanbur'un ders sırasından öğrencilerine söylediği sözler, öğrencilerin yaptığı ses kaydı ve şikayeti ile ortaya çıkmıştı. Kanbur'un, öğrencilere ders anlatmak yerine gençleri devlete karşı silahlanmaya davet ettiği, akla ziyan ifadelerle gençleri zehirlemeye ve isyana çağırdığı belirlenmişti.

İÇ SAVAŞA HAZIRLIKLI OLUN
Kanbur ders sırasında öğrencilere pervasızca konuşurken, "O sonuna kadar desteklediğiniz işbirlikçi hainler bu ülkenin sonunu getiriyorlar. Bundan sonrası artık iç savaş. Yani sokağa çıkıp, her şeyi bırakıp bunun sorumlusu olduğunu düşündüğüm insanların kafasına sıkmak. Onunla çözüm sürecinde kucak kucağa oturanlar! Sıkarım kafasına. Gündelik hayat devam ediyor ancak bu işin sorumlusu olan istihbarat acizleri ve hainleri işbaşında. Böyle devam etmez çünkü devam etmesi yolunda çaba sarf etmeyen birileri işbaşına gelebilir. İşbirlikçi olmayan birileri iş başına gelebilir" ifadelerini kullandığı belirlenmişti. Yrd. Doç. Dr. Kanbur'un, "Yakın bir zamandaki iç savaşa hazırlıklı olun, silahlanın" dediği de tespit edilmişti.

HEDEF GÖSTERMİŞTİ
NİHAT Kanbur dersteki konuşmalarında, "İç savaş çıktığında barışmış, kardeşlikmiş yok. Onurlu ölüm, onursuz ölüm var. İnşallah sonu Nikolay Çavuşesku ve karısı gibi olur. Kurşuna dizildiler. Duvarın önünde köpek gibi yalvararak öldürüldüler" demişti. Kanbur, "Siz bunların işbirlikçisi olmayın. Bana bir şey olmaz, elime bir fırsat geçer, en azından düşmanlarımı öldürürken elime bir fırsat geçer. İnşallah yedi sülalelerinden, çocuklarından, torunlarından bulurlar! Devlet terör mensuplarına göre değil, kendine göre tehlikeli bulduğu cemaatin mensuplarına operasyon geliştiriyor" ifadelerinde bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün adamı A.Ü’den kovuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN