‘Pelikan’lar tutuklandı

Pelikan’ adıyla sosyal medyada hakaret ve iftiralarda bulunduğu için gözaltına alınan 4 kişiden Gençlik ve Spor İl Müdürü A.S. ile bir öğrenci tutuklandı

Giriş Tarihi: 15.7.2016
‘Pelikan’lar tutuklandı
Cumhuriyet Başsavcılığı son bir ayda sosyal medya üzerinden 'Burdur Pelikan 1-2-3-4' adlarıyla farklı tarihlerde yayılan paylaşımlara ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında önceki gün Gençlik ve Spor İl Müdürü A.S, bir yerel gazetenin sahibi C.Ö. ile D.K. ve F.C. gözaltına alındı. Şüphelilerden ikisi savcılık tarafından serbest bırakılırken, Gençlik ve Spor İl Müdürü A.S. ile D.K. 'şantaj', 'suç uydurma', 'kayda alınan konuşmaları ve leri yayımlama' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

2 KİŞİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Soruşturmaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan imzasıyla yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Gözaltına alınan 4 şüpheliden halen kamu görevi yürüten bir kişi ile eylemleri birlikte gerçekleştirdiği düşünülen D.K. isimli kişi hakkında; 'birden çok kişiye birden çok kez şantaj', 'birden çok suç uydurma', 'birden çok kişi hakkında birden çok kez kayda alınan konuşmaları ve belgeleri yayımlamak', 'birden çok kişiye birden çok kez iftira' ve 'birden çok kişinin özel hayatının gizliliğini ihlal etmek' suçlarından sevk edildiği Burdur Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı" denildi.

HESAPLAR TAKİPTE
Şüpheliler haricinde de eylemi gerçekleştirme ihtimali olan kişi veya kişilerin bulunma ihtimaline göre bunların tespiti için de soruşturmanın devam ettirileceği kaydedilirken, bu konuda elinde bilgi ve belge olanların başsavcılığa başvurmaları istendi. Ayrıca uzun süredir sahte hesaplar üzerinden birçok kamu görevlisi ve siyasetçi ile ilgili ağır ve haksız iftira ve iddialara ilişkin de soruşturmanın yürütüldüğü ve bunun da en kısa sürede aydınlatılması için çalışıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Pelikan’lar tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN