Eto’o artık

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Eto’o artık Antalyalı

Büyükşehir Belediye Meclisi, Samuel Eto’o’yu oybirliği ile fahri hemşeri ilan etti

Antalyaspor'un dünyaca ünlü futbolcusu Samuel Eto'o lı oldu. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Temmuz toplantısında Türk futbolu ve Antalya'ya yaptığı katkılar nedeniyle Eto'o'ya fahri hemşerilik beratı verildi. Konu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in kendi imzasıyla ek gündem maddesi olarak meclise geldi. ve meclis üyelerinin destek vermesiyle, gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.

BEKLENTİSİZ SEVGİ
Kararın kabul edilmesine meclis üyeleri de alkışlarla destek verdi. Menderes Türel, Etoo'ya fahri hemşerilik beratını Samuel Eto'o Vakfı'nın All Star organizasyonu öncesinde takdim edeceğini açıkladı. Etoo'nun dünyaca ünlü isimlerin katılımıyla düzenlediği dev organizasyonun Antalya turizmine büyük bir katkı sağladığını belirten Türel, "Eto'o hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan, hiçbir talepte bulunmadan, tamamen bir Antalyalılık duygusu ile bu organizasyonu Antalya'da gerçekleştiriyor" ifadelerinde bulundu.

ETO'O ANTALYA'YA YERLEŞSİN
AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, organizasyonun reklam olarak paha biçilmez olduğuna dikkat çekti. CHP grup sözcüsü Cansel Tuncer de "Bu önergeye biz de imza atmak isterdik" sözleriyle CHP grubu olarak verdikleri desteği vurguladı. MHP grubu adına konuşan Meclis Üyesi İrfan Yılmaz da ülkemize turizm ve futbol açısından katkı koyan bir yıldıza fahri hemşerilik verilmesinden onur ve gurur duyacaklarını belirterek, "Eto'o emekliliğinde de Antalya'da kalsın" dedi.

BEŞİKTAŞ VE GÜL
Öte yandan CHP'den istifa eden eski grup sözcüsü Ruhi Beşiktaş ve MHP'den istifa eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile belediye meclis üyeleri Nurdan Aslı Bayar ve Ahmet Can ilk kez bağımsız meclis üyeleri sıralarında yan yana oturdu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eto’o artık Antalyalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN