Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇATAL: Para tuzağına düşmeyin

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Malum yaz ayları. Çocuklar tatili hak ettiler. Ama tatilde kişisel becerilerini artıracak sportif çalışmalar da yapmayı ihmal etmemeliler.
Bu yüzden çocuklarımızı kabiliyeti dahilinde bir spor okuluna yazdırmalıyız.
Bazen karşılaşıyorum; çocuk velisiyle kayıt olmaya geliyor ve hangi branşa başlayacağına kayıt memuru karar veriyor. Bence bu da klasiği ve belki de bir branşta şampiyonu kaybediyoruz göz göre göre.
Maalesef bu tür trajikomik olaylara üzülerek şahit oluyoruz. Ondan sonra hep beraber 'nüfusu genç bir ülkeden neden sporcu çıkaramıyoruz' diye gazel okuyoruz. Antalya 'nin sporcu fabrikası olur olmasına ama ekmeği de fırıncılara teslim etmek şartıyla.
Spor okulları, varlığını sürdürmek için gelir kapısı görüyorlar spor okullarını, Belediyeler sorumluluk alanlarında biraz oy, biraz faaliyet olarak görüyorlar spor okullarını.
Ayrıca daha ucuz hizmet veriyorlar.
Aslında burada tatlı bir rekabet olması gerekir ama rekabetten uzak ve denetimsiz bir faaliyet gibi geliyor bana.
Daha önce yaşadık, talihsiz kazalarda minik hayatlara mal olan çözümü basit kontrolsüz hataları.
Ben buradan görevimi yapıyor; başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, belediyeler ve spor kulüplerini faaliyet tesislerini bir kere daha gözden geçirmeye davet ediyorum.
Gelelim Türk Milli Takımı'nın 'Olimpiyat fiyaskosu'na; Reklamlara baksaydık herhalde basketbol severler olarak takımımızı direkt olimpiyatlarda görüyorduk.
Türkiyemin morale ihtiyacı var, umudunu spora bağlamış ama her branştaki sporcularımızda buna karşılık verecek ruh yok ne yazık ki.
Futbolda Portekiz örneği önümüzde.
Milli ruh, maddi ruhun önüne geçemezse durum ortada maalesef.
TB2L'deki temsilcimiz Kepez Belediyespor bu sene yine Antalyalı basketbol severlere seyri güzel bir sezon vaat ediyor. Belediye Başkanı Tütüncü, 'Kepez'i spor ilçesi yapacağım' demişti ve sözünü tuttu.
Kepez için spor tesislerinin sayısını daha da artıracağının müjdesini verdi. Malum her branşta yeni il temsilcileri atanacak bu bir kaç ay içinde.
Aday adayları yavaş yavaş meydana çıkıyor.
Ben basketbola aday arkadaşları buradan kamuoyuna daha sonra paylaşacağım.
Spor dolu bir yaz diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan ÇATAL: Para tuzağına düşmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN