Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırsatçıları şikayet edin

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Fırsatçıları şikayet edin

Darbe girişimi gecesinde halka fahiş fiyatla ürün sattığı iddia edilen esnafla ilgili konuşan AESOB Başkanı Dere şikayet edilmesi halinde gerekenin yapılacağını söyledi

büyük bir kırılma noktasından geçti. Bu süreçte, sokaklara çıkarak demokrasiye sahip çıkan halk büyük bir sınav verdi. Bu sınavdan Antalyalılar da büyük bir özveriyle geçti. Ancak darbe kalkışmasının ilk saatlerinde yaşanan telaştan bazı fırsatçıların yararlandığı iddiası, bu beyaz sayfaya yakışmadı. Darbe olacak korkusuyla soluğu fırınlarda, marketlerde ve akaryakıt istasyonlarında alan halktan fahiş fiyat istendi iddia edildi. İddialar vahim. 1 ekmek için 10 lira, 1 kilogram un için 15 lira istendi.

PANİK OLDU, DÜKKANLAR BOŞALDI
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, bu tip bir fırsatçılıkla karşılaşan vatandaşları, şikayette bulunmaya çağırdı. İlk gün büyük bir telaş yaşandığını belirten Dere, "Halkta ilk gün büyük bir panik oluştu. Halk özellikle bakkal ve marketlere etti. Esnaf arkadaşlarımız ellerinde ne var, ne yoksa aldılar. Neredeyse dükkanlar boşaldı" dedi.

MESLEKTEN UZAKLAŞTIRMA CEZASI
Dere, şimdiye kadar kendilerine bir şikayet ulaşmadığını belirterek, "Eğer halkımızın bu telaşını fırsata çevirmek isteyenler olduysa gereken cezayı almasını sağlarız. Bunları yapacak olanları esnaf olarak görmüyoruz. Şikayet halinde disiplin kurulunu harekete geçiririz. Bize verilen yetkiyi kullanırız. Para cezası, kınama ve meslekten uzaklaştırma cezası verilebilir" ifadelerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırsatçıları şikayet edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN