Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nöbet gündüz iş

Gece nöbet gündüz iş

Batı Akdenizliler her akşam meydanlarda toplanıyor. Vatandaşlar, Türk bayrakları taşıyarak darbe girişimi aleyhine slogan atıyor, birlik beraberlik mesajı veriyor

Püskürtülen darbe girişimden sonra Akdeniz'de 'Demokrasi Nöbeti' ara vermeden devam ediyor. Batı Akdenizliler meydanları terk etmiyor. Antalya Cumhuriyet Meydanı, Isparta Hükümet Meydanı ve Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları ile darbe karşıtı sloganlar atıyor. Kur'an-ı Kerim okunuyor, mehter takımı marşlar seslendiriyor. ' nöbet tutarım gündüz işime giderim' diyerek toplanan Akdenizliler, ne amaçla meydanlarda olduklarını ve darbecilere tepkilerini SABAH Akdeniz'e anlattı.

Alim Aligil Ahıska Türkleri Derneği Başkanı:
Demokrasimiz ve yarınlarımız için buradayız

Demokrasimizi yok etmek ve milletin iradesine karşı gelenlere karşı durmak için bu meydandayım. Bundan sonra da demokrasimiz ve yarınlarımız için her milletimin ve devletimin yanında olmaya devam edeceğiz. Demokrasi dünyanın en güzel yönetim şekli. Bunu bilmeyen cuntacı kafalar Türkiye'yi karanlığa götüremeyecekler.

Muzaffer Çakmak
Milli irade yok sayılamaz

Devletimizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğü için buradayım. Milletin iradesini yok sayanlara karşı durmak için buradayız. Demokrasiyi, devletimizin bağımsızlığını ve ülkemizi bundan sonrada savunmaya devam edeceğiz.

Ömer Çetin
Hainlere ağır ceza verilmeli

Bu meydana demokrasiyi savunmak için geldim. FETÖ'nün cuntacıları hiçbir zaman başarılı olamayacak. Devletin uçağından, helikopterinden millete bomba yağdıranlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Süleyman Çoban
Vatanımız ve millet için

Cuma gecesinden beri vatanımız milletimiz için burada bekliyoruz. Darbenin karşısında durmak için buradayız. Recep Tayyip Erdoğan ne zamana kadar nöbet tutmamızı isterse o zaman kadar tutmaya devam.

Tevfik Terlik
Türk milleti şereflidir

Buraya milletimin, ülkemin ve devletimin yanında olmak için geldim. FETÖ'cü cuntacılar vatandaşın üstüne tank sürdüler ancak millet direndi. Tankın önüne yattı. Onlar her türlü hainliği hesap etti ancak Türk milletini ne kadar şerefli ve onurlu bir millet olduğunu hesabını yapamadı. Kanımızın son damlasına kadar demokrasi için savaşmaya hazırız.

Hümeyra Kula
Cumhurbaşkanı ne zaman isterse

Sayın Cumhurbaşkanımız ne zaman 'artık evlerinize dönün' derse o zaman döneceğiz. Ben en başından beri burada sabahlıyorum

Nazmiye Karaman
Canımız feda

Devletimize sahip çıkmak için buradayız. Nöbete devam. Çok duyguluyum. Bayrağımızı aldık buraya geliyoruz. Canımız bu vatana feda olsun.

Serkan İnci
Yavru Vatan destek verdi

KKTC'den arkadaşlarımın selamını getirdim. Onların da aynı duyguları paylaştığını göstermek için buradayım.

Havva Alan
Erdoğan söyledi biz de geldik

Ben ilk kez geliyorum. Cumhurbaşkanı söylediği için buraya geldim. O evinize dönebilirsiz diyene kadar da burada kalacağım.

Aynur Gökarslan
Bu vatanı kimseye teslim etmeyeceğiz.

Bu vatan kolay kazanılmadı. Kimseye vermeye de niyetimiz yok. Onun için sabaha kadar buradayız. Geçmişte yaşanan darbelerin acılarını benim anlamama imkan yok ama bir darbe girişiminde bulunuldu ve çok şükür engellendi. İnşallah bir daha darbeler yaşanmaz. Milletim inşallah bir daha böyle olaylar görmez.

Emine-Hayrettin Engürlü
Hainlere pabuç bırakmayacağız

Allah, devlet ve millet için meydandayız. Başkomutan Erdoğan'ın ikinci bir emrine kadar meydanlarda olacağız. Daha önceki darbeleri de yaşadık. İdam ve başkanlık sistemini sonuna kadar destekliyoruz. Darbe girişiminin hemen sonrasında, geldik. Sabah namazına kadar demokrasi nöbeti tuttuk. Başkomutan emretti, biz de emrine itaat ettik. 'Öl' dedi mi öleceğiz, 'Kal' dedi mi kalacağız. Bu hainlere pabuç bırakmayacağız. Bunların yaptığını Yunan dahi yapmaz. Bunlar insan değil! Hayvana bile yakışmayan hareketler sergilediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gece nöbet gündüz iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN