Kırcami’de son adım da atıldı

Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi el ele verdi. Kırcami imar planı için son adım atıldı. Ekim ayına kadar sürecin tamamlanacağı açıklandı

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Kırcami’de son adım da atıldı
Antalya gündemini yaklaşık 30 yıldır meşgul eden Kırcami'de imar planı sorununun çözümü için Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi el ele verdi. Kırcami'nin imar planı için Büyükşehir Belediyesi meclisinde atılması gereken son adım atıldı. Kırcami bölgesi için binlik uygulama imar planı revizyonuna asklı süreci içinde yapılan itirazlar, Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının devam oturumunda reddedildi. Plan tamamlandığında 9 mahalleyi içine alan Kırcami'de 130 bin kişilik kent yaratılacak.

BADİREYİ ATLATTIK
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 30 yıl insanları beklenti içinde tutmuş, kronik bir sorunda adım adım son halkaya ilerlendiğini vurguladı. Şehir Plancıları Odası'nın üst ölçekli planların iptali için açtığı davalarda bilirkişi raporlarına göre planda değişikliğe gidildiğini hatırlatan Türel, "Asıl badireyi de bu değişikliği yaparak gerçekleştirdik. Davanın sonuçlanmasını, kararların çıkmasını bekleseydik 5-10 sene daha imar planı çıkmazdı. Yargı sürecinde de üst ölçekteki revizelerle sorunlu olan kısım aşılmıştır diye düşünüyorum. Antalya'ya hayırlı uğurlu olsun" dedi.

EKİM AYINDA BİTECEK
Sürecin çözümünde Muratpaşa Belediyesi ile örnek bir işbirliği sergilendiğine değinen Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin üzerine düşen görevi yaptığını, şimdi sürecin Muratpaşa Belediyesi'ndeki işlemlerle devam edeceğini söyledi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da 18 uygulamasının Eylül-Ekim aylarında tamamlanacağını duyurdu. Meclis toplantısında dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'nın yeni projesi için belediye encümenine yetki verilmesi de oy birliği ile kabul edildi. Başkan Türel, Konyaaltı sahilinin belediye tarafından Maliye Hazinesi'nden 30 yıllığına kiralandığını belirterek, avam projesi hazırlanan Konyaaltı sahili için açık ihale yapacaklarını açıkladı. CHP grup sözcüsü Cansel Çevikol'un Konyaaltı projesi ihalesinin 20 yıllığına Konyaaltı Belediyesi'ne verilmesi önerisi kabul edilmedi. Başkan Türel, ihalenin herkese açık olduğunu açıkladı ve "Konyaaltı Belediyesi'nin bu projenin maliyetine yetecek kadar ciddi bir projesi olduğunu bilmiyordum. İhale herkese açık. Konyaaltı Belediyemiz de ihaleye katılabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırcami’de son adım da atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN