O gecenin en rahat kenti ’ydı

Giriş Tarihi: 21.7.2016
O gecenin en rahat kenti Antalya’ydı

’de o geceyi en rahat geçiren şehrin olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, bunun Antalya’da ortak akılla olduğunu söyledi

Darbe kalkışması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlarda toplanan halkın demokrasi nöbeti devam ediyor. Antalya Cumhuriyet Meydanı darbe girişiminin ardından 5'inci gece de doluydu. Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de meydana gelerek halka destek verdi.

EN RAHAT GEÇİREN ŞEHİR
Ailesiyle alana gelen Vali Karaloğlu, "Vatandaşın vergisiyle alınmış uçaklarla, helikopterlerle mermiler yağdırıldı. Ordunun içine yuvalanmış şeytanın bekçileri bu milletin geleceğini karartmak için yaptılar. Bu millet tanka da topa da imanlı göğsüyle karşı koydu" dedi. 'de o geceyi en rahat geçiren şehrin Antalya olduğunun altını çizen Karaloğlu, "Tek bir asker sokağa çıkmadan, tek bir askeri araç Antalya sokaklarında gezmeden, tek bir kurşun sıkılmadan o geceyi geçirdik. Bu, Antalya'da ortak akılla oldu" diye konuştu. Karaloğlu, 'nin yeni bir sürece başladığını, artık Türkiye içinde FETÖ terör örgütüyle iç içe olan hiç kimsenin kamu kurumlarında barındırılmayacağını açıkladı.

VATANDAŞ DİREKSİYONDA
Meydanı dolduran vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine karşılık verdikleri için teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara, tuzak kurmak isteyenlere Türkiye'nin direksiyonuna geçen milletin cevap verdiğini söyledi. Türel, "Kurulan tuzağa millet cevabını verdi. 3-5 alçağa haine birlik ve beraberliğinizle en güzel cevabı verdiniz. Bugün burada farklı siyasi görüşte hemşerilerim var. Biz, binlerce yıldır dimdik ayakta durduysak, işte bu yüce milletin birliği ve beraberliği sayesinde durduk. Bu birlik ve beraberliğimize nifak tohumları ekmeye çalıştılar ama başaramadılar. Kefenimizi giyip yola çıktığımızı söylediğimizde bu hainler inanmadılar" ifadelerinde bulundu.

POLİS 24 SAAT MEYDANDA
Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ise yaptığı açıklamada, "Halkın hür iradesine gem vurmaya kalkan şeytani bir şebeke ile karşı karşıya kaldık. Ama sizlerin bu iradesiyle evvel Allah buna karşı koyduk. Bu darbe değil, bu şeytani bir şey. Benim askerim vatandaşıma kurşun sıkmaz. Bunlar benim milletimin askeri değil" diye konuştu. Antalya'da Vali Karaloğlu'nun önderliğinde gereken önlemlerin alındığını ve 'hiç çıt çıkmadığını' vurgulayan Tonbul, "Bu işi Antalyalıların azim ve iradesiyle bugünlere getirdik. Sizler bu meydanları doldurdukça bizler, teşkilatımızla hep birlikte sizin güvenliğinizi sağlamaya, 24 saat sizi burada beklemeye ant içtik" dedi.

İŞ DÜNYASININ DURUŞU
Antalya iş dünyasını temsil eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı İnanç Kendiroğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Resul Lekesiz, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Abdullah Erdoğan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİ- AD) Antalya Şube Başkanı Hüseyin Demirezen de birer konuşma yaparak, iş dünyasının demokrasinin yanında olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O gecenin en rahat kenti Antalya’ydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN