Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu Garajı Projesi’ne halk karar verecek

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Doğu Garajı Projesi’ne halk karar verecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, kent ni turistik cazibe merkezi yapacak 100 milyon liralık ‘Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi’ni halka soracaklarını bildirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kent ni turistik cazibe merkezi haline getirecek 100 milyon lira yatırım bedelli 'Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi'ni referandumla halka soracaklarını açıkladı. Türel, darbe girişiminde bulunan hainlere en güzel cevabı ortaya koyacakları projelerle vereceklerini söyledi. 'Güneş Doğudan Yükseliyor' sloganı ile hazırlanan, Doğu Garajı bölgesini turistlerin görmeden gidemeyeceği bir çekim merkezine dönüştürecek Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi' tanıtıldı. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen tanıtım toplantısına mahalle muhtarları, vatandaşlar, esnaf ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

PROJELERLE CEVAP
Darbe girişiminde bulunan hainlere verilecek en güzel cevabın hayata geçirilecek yatırım ve projeler olduğunu dile getiren Başkan Türel, şunları söyledi: "Hayat devam ediyor, işte biz de kalkınma hamlemize devam ediyoruz. Bu hainlere, alçaklara verilecek en güzel cevap, hep birlikte gayret ve onların karşısında ortaya koyacağımız projelerdir. Biz çalışmaya devam edeceğiz, bu hainlere boyun eğmeyeceğiz ve onlara en iyi cevabımızı projelerimizle vermeye devam edeceğiz." Doğu Garajı Projesi'nin 2.5 yıldır gündeminde olduğunu söyleyen Başkan Menderes Türel, proje tamamlandığında bölgenin en önemli merkezlerinden biri haline geleceğine dikkat çekti. Türel, Doğu Garajı esnafına verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını da kaydetti. Doğu Garajı Projesi'yle yeni bir cazibe merkezi oluşturacaklarını belirten Başkan Türel, "Seçimler öncesinde ne demiştik ' O Turist bu dükkana girecek' demiştik. İşte bu projeler tamamlandığında o turist bu dükkana girecek" dedi.

100 MİLYON YATIRIM BEDELLİ
Ali Çetinkaya Caddesi'ni de kapsayan Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında 850 metre uzunluğunda bir cadde düzenlemesi yapacaklarını anlatan Başkan Menderes Türel, şu bilgileri verdi: "89 binanın dış cephesini yenileyeceğiz. Projeyi 720 günde tamamlayacağız. Yaklaşık 100 milyon lira yatırım maliyetli olacak proje kapsamında 6 milyon liralık kamulaştırma yapacağız. 2 adet süs havuzunun yer aldığı projeyle Antalya'nın en değerli köşelerinden biri haline getireceğiz. Bölge çok farklı bir görünüme sahip olacak. Turisti zincirle bağlasalar bile gelip burayı görecek." Halk oylamasını Türkiye'de ilk kez 'da uygulamaya başladıklarını dile getiren Türel, diğer projelerde olduğu gibi Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi'ni de 31 Temmuz Pazar günü referandumla Çaybaşı ve Yüksekalan mahallelerinde yaşayanlara soracaklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu Garajı Projesi’ne halk karar verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN