Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın tek ‘darbe gazisi’

Darbe girişiminde 246 kişi şehit oldu, bin 536 kişi yaralandı. Bir hareketliliğin yaşanmadığı ’da ise sadece darbe yandaşlarının attığı şişenin hedefi olan bir kişi yaralandı

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Antalya’nın tek ‘darbe gazisi’
Darbe kalkışması gecesini en sakin ve rahat geçiren şehirlerin başında gelen Antalya'da, demokrasiye sahip çıkma yürüyüşünde sadece tek bir tatsızlık yaşandı. Hiç bir sokağa çıkmadan, hiçbir askeri araç hareket etmeden ve tek kurşun atılmadan tamamlanan darbe girişimi gecesi, sadece bir 'hainliğe' tanık oldu. O hainliğin fotoğrafları ise 11' günün sonunda ortaya çıktı.

SİVİL DESTANA YAKIŞMADI
AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan grup, Cumhuriyet Meydanı'na yürümeye başladı. Başlarında AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç olan gruba, balkonlardan da bayraklarla alkışlarla destek geldi. Grup Güllük Caddesi'nden geçerken ise yazılan sivil destana yakışmayan bir hareket oldu. Gruba üst kat pencerelerinden iki tane cam şişe atıldı. Şişelerden biri cesur Antalyalılardan birinin başına isabet etti. Tankları, kurşunları göze alarak sokaklara çıkan vatandaş, hiç beklemediği bir yerden, demokrasisine sahip çıkmak yerine darbecilerden yana tavır koyan bir sivil vatandaştan saldırıya uğramanın şaşkınlığını yaşadı. AK Parti il yönetimi yaralı vatandaşa ulaşmaya çalıştı, ancak ne kendisine ne de ismine ulaşılabildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’nın tek ‘darbe gazisi’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN