Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir hayal daha gerçek oluyor

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Bir hayal daha gerçek oluyor

’nın uzun yıllardır hayali olan Sarısu-Tünektepe teleferik projesinde sona gelindi. Test sürüşleri başladı. Tünektepe’ye saatte bin 250 kişi taşınması hedefleniyor

Antalya'nın uzun yıllardır hayali olan Sarısu-Tünektepe teleferik projesinde sona gelindi. Sarısu'dan 'nın 618 rakımlı noktası Tünektepe'ye saatte bin 250 kişi taşıyacak teleferiğin test sürüşleri başladı. Sarısu'da denize giren vatandaşı birkaç dakika sonra eşsiz bir Antalya manzarası ile buluşturacak olan Tünektepe teleferik projesinde çalışmalar sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 6 milyon 950 bin TL'ye ihale ettiği projede adım adım sona geliniyor. Sarısu'dan Tünektepe'ye biri 43 metrelik 9 direk dikildi ve hat çekildi. Yapım çalışmaları devam eden iki istasyonun kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

TEST SÜRÜŞLERİ BAŞLADI
Teleferik hattında yolcu taşıyacak 36 kabin Sarısu'da bulunan istasyona getirildi. Saatte 1250 kişiyi Sarısu'dan Tünektepe'ye taşıyacak yolcu kabinlerinin insansız test sürüşleri başladı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi yetkilileri, kabinlerin sekiz kişilik olacağını ve teleferiğin iki istasyon arasını 6-10 dakika arasında kat edeceğini belirtti.

BAĞIMSIZ DENETÇİLER
İki istasyon arası toplam 3 bin 600 metre hat çekildiğini ve halat kalınlığının 48 milim çapında olduğunu belirten yetkililer, kabin aralıklarının 120 metre olacağını ifade etti. Teleferiğin güvenlik amacıyla birçok test sürüşünden geçirileceğini belirten yetkililer, "Sistem uluslararası akredite edilmiş bağımsız bir kuruluş tarafından incelenip onaylanacak. Makine Mühendisleri Odası ve Büyükşehir Belediyesi'nin raporundan sonra işletme ruhsatı alınacak ve öyle yolcu taşınacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir hayal daha gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN