Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Avcı turizm temsilcilerini dinledi

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Bakan Avcı turizm temsilcilerini dinledi

Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kurulu üyeleri Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile görüşerek, talep ve beklentilerini iletti

Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Başkan Yardımcıları Mehmet İşler, Sururi Çorabatır, Yavuz Torunoğulları, yönetim kurulu üyeleri Burhan Sili, Bülent Bülbüloğlu ve bürokratlar İstanbul'da Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile görüştü. Görüşmeyi değerlendiren ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, sektörün mevcut durumdan çıkabilmesi için acil olarak yapılması gerekenleri sözlü ve yazılı olarak Bakan Avcı'ya ilettiklerini söyledi. 15 Temmuz öncesi ve sonrası turizmle ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Sili, "Sayın bakanımız, ilettiğimiz sıkıntıları, bürokratları, danışmanları ve genel müdürleriyle sıcağı sıcağına değerlendirdi" dedi.

TALEPLER AKTARILDI
Turizmciler Bakan Avcı'dan düşük faizli ve uzun vadeli özel işletme kredi desteği sağlanması, vergi ve prim borçları için faizsiz erteleme, Türk Hava Yolları'nın Antalya, Dalaman, Bodrum, Adnan Menderes ve Gazipaşa- Alanya'ya yurtdışından doğrudan uçuşlara yönelmesi ve uçak desteğinin 2017 yılını da kapsayacak şekilde genişletilmesi gibi beklentilerini aktardı. TÜROFED'in taleplerine olumlu yaklaşan Bakan Nabi Avcı da bunların değerlendirilerek, en kısa zamanda karşılanacağını kaydetti.

AYIK'TAN İRAN'A ÇAĞRI VAR
TÜROFED Başkanı Osman Ayık, darbe girişiminin ardından İran'dan 'ye uçuş iptalinin bir an önce kaldırılmasını istedi. İran'a uygulanan ambargo döneminde 'nin bu ülkeye birçok açıdan destek sağladığını hatırlatan Osman Ayık, Türkiye'nin İranlıların ikinci evi olduğunu söyledi. Ayık, "Ancak İranlı dostlarımız, Türkiye'de yaşanan en ufak bir sıkıntıda engeller çıkarıyor. Son dönemde İran, Türkiye uçuşlarını iptal etti. İranlı dostlarımızın bu engellemeleri kaldırmasını bekliyoruz" dedi. İranlıların Türkiye üzerinden dünyaya dağıldığını belirten Ayık, İranlı yöneticilerin Türkiye'deki bütün kentlere uçuş izni vermesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Avcı turizm temsilcilerini dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN