Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pehlivanlı nöbet

Cumhuriyet Meydanı, demokrasi nöbetinin 15’ gecesinde pehlivanları ağırladı. Vatandaşlar başarılı sporcuları bağrına basarken pehlivanlar da coşkuya ortak oldu

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Pehlivanlı nöbet
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe kalkışması sonrası Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinin 15' gecesinde coşku devam etti. Demokrasi nöbetine 655'inci Tarihi Kıkpınar Yağlı leri'nde ikinci olan Mehmet Yeşil Yeşil ile başpehlivanlar İsmail Balaban ve Hasan Cengiz'in de aralarında olduğu pehlivanlar katıldı. Kırkpınar'da takım halinde birinci olan ASAT Güreş Takımı sporcuları da kürsüye çıkınca, adeta kürsüde yer kalmadı. Valisi Münir Karaloğlu, kalabalık güreşçi grubunun bir gurur tablosu olduğunu belirterek, "Neredeyse sahneyi göçertecekler" diye takıldı.

DEMOKRASİ PEHLİVANLARI
Meydanı dolduran lılara 'demokrasi pehlivanları' diye seslenen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye'de pehlivan yetiştiren 5-6 destinasyon olduğunu, Antalya'nın da bu illerin başında geldiğini vurguladı. Karaloğlu, "Bu destek devam ettikçe hem minder de, hem çayırda bizler çok pehlivan alkışlarız" diye konuştu. Finalleri heyecanla takip ettiğini anlatan Karaloğlu, Mehmet Yeşil Yeşil'e, "Biraz gafil avlandın. O hımbıla yenilmemen lazımdı. Maçı uzatmaya götürmeyecektin bir kere. Recep minderden geldi. O tosun gibi duruyor, duruyor. Her finalde aynı şeyi yapıyor" dedi ve Yeşil'den gelecek yıl için şampiyonluk sözü aldı.

NÖBETE DEVAM EDİLİYOR
Demokrasi nöbetine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve çeşitli STK'ların temsilcileri de katıldı. Türel, "Bu meydan günlerdir hiç eksilmeden nöbetine devam ediyor. Bu Antalya'nın büyüklüğünü gösteriyor, Antalya'nın demokrasiye bağlılığını gösteriyor" dedi. Gecede Kırkpınar cazgırları Erkan Kocasakal, Bayram Ali Dede, Emin Ger de Antalyalılara seslendi. Siyaset farkı olmaksızın tüm ilçelerden pehlivanların sahneye çıkmasının önemine dikkat çeken Kocasakal, "Biz bu birlikteliği gösterirsek yıkılmayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pehlivanlı nöbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN