Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hesabını soracağız

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Hesabını soracağız

Demokrasi nöbetinde sokakları terk etmeyen lılar, geceyi Cumhuriyet Meydanı’nda ve caddelerde geçirdi

Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda, 15 Temmuz'dan bu yana sürdürülen 'demokrasi' nöbetine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya milletvekilleri İbrahim Aydın, Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, 15 Temmuz akşamı Ankara'da şehit düşen Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası Emniyet- Sen Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılınç ve anne Meltem Kılınç ile on binlerce vatandaş katıldı. Geceye ayrıca Antalya'da yerleşik yaşayan yüzlerce Rus aile de katılarak demokrasi nöbetine destek verdi.

ATV-A HABER'İ İZLEDİLER
Bakan Çavuşoğlu ve beraberindekiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ATV ve A Haber'de yayınlanan açıklamalarını izledi. Geceye katılıp kendilerine destek veren Rus vatandaşlara teşekkür eden Çavuşoğlu, "Sadece 'de değil, dünyanın neresinde olursa olsun bu hainlerin peşini bırakmayacağız, oralardaki ihanet yuvalarını da kapatacağız, kapattıracağız" dedi. AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de, darbeye 'tiyatro' diyenler için; "Ben size bir tiyatrodan bahsedeyim, 'Biz 'deki seçilmiş yönetimin yanındayız' diye söyleyeceksiniz, sonra da içinizden Türkiye'deki bu darbe girişimi başarılı olmadı diye üzüleceksiniz, asıl tiyatro budur" dedi.

RUSLAR MEYDANDA
Antalya'da yaşayan Ruslar, ellerinde Türk ve Rusya bayraklarıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı demokrasi nöbetine katıldı. Antalya Rus Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İrina Balcı, 15 Temmuz'da korkunç bir gece yaşadıklarını söyledi. Darbe girişimine çok üzüldüklerini anlatan Balcı, "O geceyi hep beraber üzüntüyle yaşadık, darbe girişimini de televizyonlardan öğrendik. Demokrasi için biz de meydanlardayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesabını soracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN