Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son kararı lılar verdi

Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi için referandum yapıldı. lıların yüzde 93’ü ‘evet’ dedi

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Son kararı Antalyalılar verdi
Daha önce Raylı Sistem 2'nci etabı, Şarampol Projesi, Çallı Üst Geçit Projesi'nin kaderini kendi belirleyen Antalyalılar, Doğu Garajı ve çevresini turistik bir cazibe merkezi haline getirecek Kentsel Tasarım Projesi için sandık başına gitti. Çaybaşı ve Yüksekalan mahallelerinde yaşayanların ve esnafın oy kullandığı referandum, saat 17.00'de sona erdi.

HALK NE DERSE O YAPILACAK
Gelmiş ülkelerde referandumun çok alışıldık bir yöntem olduğunu anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Biz seçildik, bildiğimizi yaparız anlayışı yok. Halkımız ne derse o" diye konuştu. Projenin 'nın doğudan giriş noktasını kapsadığını söyleyen Başkan Türel, "Alan maalesef yıllardır kaderine terk edilmiş durumdaydı. Bölgede bulunan bir nekropol var ki Antalya tarihini 2 bin seneden 3 bin seneye götürdü. Orada bir çalışması yürütülüyor. Hemen yanında geleneksel çarşı kültürünün ve kültür merkezinin olacağı yaşam canlılığını sağlayacak bir projemiz var. Bunun devamında da Ali Çetinkaya Caddesi'nin düzenlemesi var. Bununla ilgili halkımıza kanaatini sorduk" dedi.

HALKLA BERABER YÜRÜYORUZ
Projenin halkla beraber yapıldığının altını çizen Başkan Türel, "Bu referandum, seçim ciddiyetinde yapılıyor. Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde referandum bir yönetişim biçimidir. Biz de halkın katılımı ile Antalya'yı yönetmek için bunu yapıyoruz" dedi. Yapılan referandumda projenin hayata geçirilmesi için 'Evet' oyu kullananların oranı yüzde 93 olurken, projeyi istemeyip 'Hayır' diyenlerin oranı ise yüzde 7'de kaldı. 720 iş gününde bitirilmesi planlanan proje kapsamında 89 binanın dış cephesi yeniden elden geçirilecek, 850 metre uzunluğunda bir cadde düzenlemesi, iki de süs havuzu yapılacak. 6 milyon TL'si kamulaştırma olan projenin toplam bedeli ise 100 milyon TL.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son kararı Antalyalılar verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN