Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ellerim bomboş

Menajerlerin Eto’o’nun satışından gelecek gelire göz dikmesinin ardından IATI’nin de bonservisinin yüzde 50’sine sahip olduğu ortaya çıktı. Antalyaspor’un hayalleri suya düştü

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Ellerim bomboş
Antalyaspor'un Gültekin Gencer başkanlığındaki önceki yönetiminin yaklaşık 90 milyon TL borçla kulübü devretmesi ve sezon sonuna kadar da toplam 150 milyon TL ödeme yapılacak olmasının yanı sıra tüm gelirlerin de temlik altında olması yeni yönetimin elini kolunu bağlamıştı. Yeni gelir kaynağı arayan yönetim, yıllık maliyeti 4 milyon 'yu bulan Samuel Eto'o'yu elden çıkarıp hem bu yükten kurtulmak, hem de satışından gelir elde edip elini rahatlatmak istiyordu.

İLK DARBE MENAJERDEN
Ancak Ali Şafak başkanlığındaki yeni yönetim, açtığı her kapıda duvara tosladı. Eto'o'nun satışı ile ilgili yetki alan ve bu sözleşmeyi kasasında saklayan Mec Consultancy Organisation Entertainment, yani Metin Korkmaz'ın direkt bağlantılı olduğu menajerlik şirketi satıştan pay istedi. Korkmaz, yüzde 20 hak sahibi olduklarını iddia ederken kulüpte bu sözleşme bulunamadı. Sözleşmenin yüzde 50 olabileceği, bunun satıştan sonra ortaya çıkabileceği de öne sürüldü.

KASADAN PARA ÇIKMAYACAKTI
SABAH Akdeniz'in ortaya çıkardığı bu 'gizli sözleşme' ile hayal kırıklığı yaşayan yönetim, ikinci darbeyi IATI'den yedi. IATI, 'Eto'o'nun transferi için kulübün kasasından 1 kuruş dahi çıkmayacak' diyen Gültekin Gencer'in bulduğu sponsorlardan biriydi. Gencer'in açıklamasına göre Antalya Mermer 1 milyon, IATI 2 milyon verecekti. Ancak IATI bu parayı 750 bin euro'dan iki yıllık forma reklamı karşılığında taksitle, Antalya Mermer de sırt reklamı için 200 bin euro verdi. Menajerlik ücreti de kulübün kasasından çıktı.

NASIL GÖZ YUMARSINIZ?
IATI firması bununla kalmadı ve Antalyaspor kulübü ile arasında yaptığı sözleşmede Samuel Eto'o'nun satışından yüzde 50 pay istedi ve bunu da Gültekin Gencer başkanlığındaki yönetime imzalattı. Durum böyle olunca Antalyaspor'un Ali Şafak Öztürk başkanlığındaki yeni yönetiminin elleri bomboş kaldı. Öztürk'ün, Gencer döneminde yönetici olan isimlerle, Antalyaspor Kulübü Derneği'nde yönetici olan isimlere "Buna nasıl göz yumarsınız" diye çıkıştığı da iddia edildi. Yönetim şimdi ya Eto'o'yu satıp parasını alamayacak, yada başka bir formülle bu oyunu bozacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ellerim bomboş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN