Demokrasi nöbetine hain saldırı girişimi

’da Cumhuriyet Meydanı’na yakın mesafede meydana gelen şiddetli da 1 kişi hafif yaralandı. Emniyet Müdürü Tonbul, el yapımı basit bir düzenek olduğunu açıkladı

Demokrasi nöbetine hain saldırı girişimi
Türkiye'nin tek vücut olduğu 'demokrasi nöbetlerine' hain saldırı. Antalya'da her gün binlerce kişinin katılımıyla 'demokrasi nöbetinin' tutulduğu Cumhuriyet Meydanı'na 150 metre mesafede, kordonunun hemen dışında bir bankın üzerinde meydana geldi. Türk bayrakları satan esnafın hemen yakınında yaşanan patlamanın etkisiyle karşı apartmanda camlar kırıldı. İki kişinin hafif yaralandığı patlama nedeniyle kısa süreli bir panik yaşandı. Demokrasi nöbeti için toplanan lılar ise meydanda etkinliklerine devam etti. Patlamanın hemen ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul olay yerine gelerek bilgi aldı.

EL YAPIMI SES BOMBASI
Patlamayı, 'basit bir patlama' olarak nitelendiren Cemil Tonbul, "Allah'a şükür herhangi bir ciddi yaralı yok. Hafif bir yaralımız var. Alnında bir çizik var. Onun haricinde herhangi bir yaralımız mevcut değil" dedi. Patlamaya el yapımı düzeneğin neden olduğunu açıklayan Tonbul, "Basit bir düzenek gibi gözüküyor. İnceliyoruz. Araştırıyoruz. El yapımı gibi görülüyor ama arkadaşlarımız inceliyor" dedi. Patlamaya el yapımı ses bombasının neden olduğu öğrenildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, elinde iki adet çantayla gelen şüpheli bir şahsın elindeki çantalardan birisini bölgeye bırakmasının ardından patlama meydana geldi. Daha sonra bir araca binerek kaçtığı öğrenilen çantalı şüpheliyi yakalama çalışmaları sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbetine hain saldırı girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN