Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’de ortak duruş

Antalya Kepez Belediye Meclisi darbe girişimi ve teröre karşı ortak duruş gösterdi. 3 partinin de imzaladığı ortak bildiride darbe girişimi kınandı

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Kepez’de ortak duruş
Kepez Belediye Meclisi, 15 Temmuz kanlı darbe girişimini ortak bildiri ile kınadı. Başkan Hakan Tütüncü'nün okuduğu bildiride, "Bu darbe girişimini amasız, fakatsız, kesin, net, açık ve en ağır ifadelerle lanetliyoruz. Demokrasilerde söz de karar da milletindir. Milli iradenin üzerinde hiçbir güç, hiçbir girişim kabul edilemez" denildi. girişimin ardından gerçekleşen Kepez Belediye Meclisi'nin, Ağustos ayı olağan toplantısı, başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlere ve 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlere 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İLÇE BAŞKANLARI GELDİ
Darbe girişimine karşı ortak tavrın sergilendiği Kepez Belediye Meclis Salonu'na, "Hâkimiyet Milletindir" pankartı asıldı ve salon Türk bayraklarıyla süslendi Tarihi toplantıda, mecliste grubu bulunan AK Parti, ve 'nin imzaladığı bildiriyle, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki kanlı askeri darbe girişimi kınandı.

KEPEZ'DE YAŞAYACAKLAR
Ortak bildiriyi Başkan Hakan Tütüncü, AK Parti Grubu Sözcüsü Serhat Demir, MHP Grubu Sözcüsü Adem Çelik ve CHP Grubu Sözcüsü Kadir Zeybek imzaladı. Tarihi oturuma AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ve CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan da katıldı. Yine 3 partinin ortak önergesi ile FETÖ kanlı darbe girişiminde hayatını kaybeden kahraman şehitlerin anısını ilçede yaşayacak. Oy birliği ile kabul edilen önerge ile Güneş Caddesi'nin adı, '15 Temmuz Şehitleri Caddesi' olarak değiştirildi. Özel Kuvvetler Karargâhı'nda darbeci grubun başındaki Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldüren Astsubay Ömer Halisdemir'in adı da Hastane Caddesi'ne verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’de ortak duruş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN